Hírek
2018. Június 25. 13:37, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay
Workshopot tartanak a mobiltelefon-függőség ellen

A Mobil Off, Élmény On mozgalom a mobiltelefon-függőség ellen szervez workshopot kedden a budapesti Füvészkertben - mondta el Sárközi Alexandra, a mozgalom szóvivője az M1 aktuális csatorna hétfői műsorában.
A rendezvényen pszichológusok, szakértők beszélnek majd a telefonfüggőség hátrányairól, a lehetséges megoldásokról.
A szóvivő elmondta: fontos az alternatívanyújtás a virtuális élményekkel szemben és fontos ezek egyensúlyba tartása, a közösségi élmény erősítése.
A mozgalom saját élmény alapján született, mivel az alapító számára is napi problémát jelentett a családján belüli telefonhasználat szabályozása és megfelelő alternatív programok kínálása gyermekei száma - tette hozzá Sárközi Alexandra.
A mozgalom 2017-ben szervezte meg az első rendezvényét, ahol híres youtuberek, vloggerek, virtuális világban mozgó szereplők beszéltek a valós élmények, a sportolás és a szabadban mozgás fontosságáról - idézte fel a szóvivő.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 12. 08:25, vasárnap | Belföld
Stratégiai partnerséget kötött a 4iG Űr és Védelmi Zrt.-vel a Széchenyi István Egyetem
Stratégiai együttműködési megállapodást írt alá a 4iG Űr és Védelmi Zrt., valamint a győri Széchenyi István Egyetem Budapesten - közölte az egyetem az MTI-vel pénteken.
2025. Október 12. 08:21, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: a mai napon aláírásgyűjtést indítunk Brüsszel háborús tervei ellen
A mai napon aláírásgyűjtést indítunk Brüsszel háborús tervei ellen - írta Orbán Viktor miniszterelnök szombat reggeli Facebook bejegyzésében.
2025. Október 11. 08:36, szombat | Belföld
Leslie Mandoki – az 50 éves szabadságvágy ünneplése a Bajor Szabad Államban is
Leslie Mandoki megkapta a Bajor Szabad Államban a rangos és nagy nemzetközi visszhangot kiváltó Pro Meritis Scientiae et Litterarum díjat.