Városlista
2025. július 4, péntek - Ulrik

Hírek

2018. Október 23. 19:00, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Viharos széllel markáns hidegfront érkezik

Viharos széllel markáns hidegfront érkezik

Viharos széllel markáns hidegfront érkezik - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat kedden Facebook-oldalán.

Az MTI-hez eljuttatott figyelmeztetésükben azt írták: a viharos szél veszélye miatt szerdára az egész országra elsőfokú figyelmeztetést adott ki a meteorológiai szolgálat. Mint kifejtették, nagyobb területen elsősorban az Észak-Dunántúlon, a Duna-Tisza-közén és a Dél-Alföldön kell óránkénti 70-90 kilométeres széllökésekre számítani. A Mátrában, a Börzsönyben és a Bakonyban reggel, délelőtt időnként akár óránkénti 90-100 kilométeres is lehet a szél sebessége. A nap második felében fokozatosan egyre ritkábban és kevesebb helyen, többnyire záporokhoz kötődve alakulhat ki viharos széllökés, majd csütörtökre virradóra mindenhol jelentősen veszít erejéből a szél.

Az előrejelzés szerint szerdán átmenetileg több helyen várható eső, zápor, legkésőbb délnyugaton szűnik meg a csapadék, és csökken a felhőzet. A legalacsonyabb hőmérséklet általában 7 és 13 fok között valószínű. A legmagasabb nappali hőmérséklet többnyire 9 és 15 fok között várható, délelőtt áll be a maximum, ekkor délnyugaton még 16-18 fok is lehet. Délután már országszerte hűl a levegő.

Csütörtökön szórványosan valószínű eső, zápor. A minimumhőmérséklet 0 és plusz 6, a maximumhőmérséklet 10 és 17 fok között várható.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 03. 07:34, csütörtök | Belföld

Mávinform: hosszabb a menetidő a győri fővonalon

Késésekre kell számítani kedd délután a győri vasúti fővonalon, ahol egy műszaki hibás vonat okozott fennakadást.

2025. Július 03. 07:32, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a kormány elfogadta a 3 százalékos otthonteremtési hitelprogramot

A kormány elfogadta a 3 százalékos otthonteremtési hitelprogramot, az új támogatást mindenki igénybe veheti, aki az első saját lakását vagy házát szeretné megvenni -

2025. Július 03. 07:31, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter: a határ a csillagos ég Magyarország és az Egyesült Államok kapcsolatában

Az elmúlt hónapok során sikerült megteremteni az amerikai-magyar kapcsolatok új aranykorának stabil alapjait, Donald Trump elnök hivatalba lépése óta a barátság felváltotta a kioktatást, a vádaskodást és a megbélyegzést

2025. Július 02. 07:51, szerda | Belföld

Száz mozdonyt szerez be a MÁV 2026 végéig, ebből harminc már megérkezett

Jövő év végéig összesen 100 korszerű mozdonnyal bővül a MÁV személyszállítási flottája, ebből már 30 megérkezett és közülük 24 forgalomba is állt