Hírek
2019. Július 19. 13:01, péntek |
Külföld
Forrás: mti
Valószínűleg visszatér eredeti szerepéhez az Európai Bizottság

Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság új elnökének keddi nyilatkozata szerint a bizottság valószínűleg visszatér eredeti szerepéhez és ismét független testületként közvetít majd az uniós tagállamok között
- mondta az Alapjogokért Központ elemzője pénteken az M1 csatornán. Párkányi Eszter hozzátette: a Jean-Claude Juncker vezette testület szakmai, független testület helyett politikai bizottságként definiálta magát.
Hangsúlyozta: az elmúlt években a migrációs válság miatt szinte feloldhatatlan feszültségek voltak a tagállamok között, többek között az eddigi bizottság munkája miatt, azonban Ursula von der Leyen most lehetőséget kapott arra, hogy megváltoztassa Európa irányát.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 23. 07:33, péntek | Külföld
Az amerikai kormányzat megvonja a Harvard Egyetem jogát a külföldi diákok fogadására
Az amerikai kormányzat megvonja a Harvard Egyetem jogát a külföldi diákok fogadására részben \"terroristapártoló\" tevékenység miatt - közölte a belbiztonsági minisztérium csütörtökön.
2025. Május 23. 07:27, péntek | Külföld
Fehér Ház: a törvény teljes erejével lépnek fel a washingtoni zsidó múzeumnál történt gyilkosság elkövetőjével szemben
A törvény teljes erejével lép fel az amerikai igazságszolgáltatás a washingtoni izraeli nagykövetségi két alkalmazottja elleni gyilkosság elkövetőjével szemben
2025. Május 21. 07:28, szerda | Külföld
Giorgia Meloni XIV. Leó pápával egyeztetett, hogy a Szentszék legyen az orosz-ukrán béketárgyalások helyszíne
Giorgia Meloni olasz miniszterelnök telefonon egyeztetett XIV. Leó pápával, aki megerősítette, hogy a Vatikán készen áll fogadni az ukrajnai háborúban szembenálló felek közötti tárgyalásokat