Városlista
2025. november 26, szerda - Virág

Hírek

2021. Június 07. 15:09, hétfő | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Vádat emeltek egy az udvarán roncsokat tároló férfi ellen

Vádat emeltek egy az udvarán roncsokat tároló férfi ellen

A hulladékgazdálkodás rendjének megsértése miatt emelt vádat a Bajai Járási Ügyészség egy sükösdi férfi ellen, aki az udvarán veszélyes hulladék keletkezésével is járó módon roncsautókat tárolt és bontott

- közölte a Bács-Kiskun Megyei Főügyészség hétfőn az MTI-vel.

A tájékoztatás szerint a bontás olyan hulladékkezelési tevékenység, amely nemcsak a jármű alkatrészekre történő szétszedését, hanem az újrahasznosításra előkészítését, valamint aprítását, darabolását, zúzását is magába foglalja. A férfi a járművek tárolásához és bontásához szükséges képesítéssel és engedéllyel azonban nem rendelkezett.

A bontásból származó egyes anyagok - mint az akkumulátorok, üzemanyagok, fékfolyadékok - ráadásul veszélyes hulladéknak minősülnek.

Az ügyészség az udvarán negyven roncsautót tároló és bontó férfit veszélyes hulladékra elkövetett hulladékgazdálkodás rendje megsértésével vádolja, ezért ellene - tárgyalás mellőzésével - próbaidőre felfüggesztett börtönbüntetés kiszabását indítványozza.

A szabadlábon lévő férfi ügyében a Bajai Járásbíróság dönt.

Címkék: Baja, roncs, vádemelés

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 26. 07:35, szerda | Belföld

Februárra eléri a pedagógusok átlagbére a diplomás átlagbér 80 százalékát

Február első hetére a kormány 100 százalékban teljesíti azon vállalását, hogy a pedagógusok átlagbére eléri a magyarországi diplomás átlagbér 80 százalékát

2025. November 26. 07:30, szerda | Belföld

Magyar Péter: a Magyar Nemzeti Bank kimondta, hogy sem bennfentes kereskedelmet, sem piacbefolyásolást nem követtem el

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) kimondta, hogy a Tisza Párt elnöke sem bennfentes kereskedelmet, sem piacbefolyásolást nem követett el