Városlista
2026. május 28, csütörtök - Emil, Csanád

Hírek

2017. Március 28. 10:26, kedd | Belföld
Forrás: mti

Vádat emeltek egy álnevet használó algériai migráns ellen

Vádat emeltek egy álnevet használó algériai migráns ellen

Közokirat-hamisítás miatt emelt vádat a Kiskunhalasi Járási Ügyészség egy algériai férfi ellen, aki hamis tartózkodási engedéllyel igazolta magát, és korábban több eljárásban is álnevet használt

- tájékoztatta a Bács-Kiskun Megyei Főügyészség kedden az MTI-t. A közlemény szerint a 31 éves férfit még 2016 júliusában a szerb-magyar határ közelében, Kelebián ellenőrizték a rendőrök, mivel egy nappal korábban engedély nélkül távozott a kiskunhalasi őrzött központból. Az algériai migráns egy nem létező férfi nevére kitöltött, fényképes tartózkodási engedélyt adott át, ruhájának átvizsgálásakor azonban előkerült az eredeti útlevele.

Az eljárás során az is kiderült, hogy a vádlott már többször használta álnevét, egyebek mellett menekültkénti elismerését is így kérte. Több büntetőeljárás is indult ellene: Szegeden határzár tiltott átlépése miatt, Kiskunhalason pedig garázdaság, rongálás és hivatalos személy elleni erőszak miatt. A férfi valamennyi ügyben hamis adatokat közölt magáról, így álnéven is ítélték el valamennyi ügyben.

A szabadlábon védekező vádlottat az ügyészség öt rendbeli közokirat-hamisítással vádolja, és végrehajtandó börtönbüntetés kiszabását, valamint kiutasítást indítványoz vele szemben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 27. 14:00, szerda | Belföld

Magyar Péter felmentette a TEK főigazgatói tisztségéből Hajdu Jánost

Magyar Péter május 27-vel felmentette Hajdu János tábornokot a Terrorelhárítási Központ (TEK) főigazgatói pozíciójából - tudatta a kormányfő kedd este a Facebook-oldalán.

2026. Május 27. 12:00, szerda | Belföld

Megjelent a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működésének felülvizsgálatáról szóló kormányhatározat

A kormány felülvizsgálja a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működését. Az erről szóló kormányhatározat a Magyar Közlönyben jelent meg kedden.

2026. Május 27. 11:00, szerda | Belföld

Tarr Zoltán: költségvetési biztost kap az MTVA és az NMHH

2026. Május 27. 09:00, szerda | Belföld

Meteorológia: szerdán hevesebb zivatarok lehetnek a nyugati és a keleti határszélen

Hevesebb zivatarok alakulhatnak ki szerdán a Dunántúl nyugati, délnyugati részein és az északkeleti határ közelében - derül ki a HungaroMet Zrt. keddi veszélyjelzéséből.