Hírek
2020. December 02. 14:05, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Újításokkal bővült a MÁV mobilalkalmazás
Fontos újításokkal bővült a MÁV mobilalkalmazás - hívta fel a figyelmet a vasúttársaság kedden.
A legújabb verziófrissítés után a MÁV alkalmazásban megváltott belföldi vasúti menetjegyek és egyes nemzetközi START ajánlatok esetén a sikeres vásárlást visszaigazoló e-mail tartalmazza a jegyeket PDF formátumban is. Ezeket ellenőrzéskor kinyomtatva, vagy arra alkalmas eszköz képernyőjén lehet bemutatni.
A közlemény szerint a járványhelyzet drasztikus, csaknem 80 százalékos visszaesést okozott a nemzetközi vasúti utasforgalomban, a vasúttársaság ennek ellenére fejlesztésre használta fel ezt az időszakot is.
Az osztrák, cseh és szlovák városok után december 2-tól a Németországba, Svájcba, Lengyelországba és Romániába utazók menetjegyüket megvásárolhatják a MÁV mobilalkalmazással. A december 13-i menetrendváltástól pedig START Europa néven Németországba, Svájcba, Lengyelországba és Romániába is megvásárolhatóvá válnak a jegyek a megújuló Elvira rendszeren belül.
A MÁV tájékoztatása szerint a jövőben a pénztárak helyett még jobban az önkiszolgáló megoldások felé terelődik a jegyeladás, a járványhelyzet felgyorsította ezt a folyamatot.
A jegyértékesítési háttérrendszer nagy előnye, hogy a MÁV-HÉV-et, a Volánbuszt, vagy akár a helyi közlekedést is ki tudja szolgálni. Utóbbira jó példa a MÁV applikációból megvásárolható szegedi napijegy, dunaharaszti zónabérlet, valamint a MÁV-Volánbusz-integráció részeként az elmúlt időszakban Székesfehérváron, Zalaegerszegen és Nagykanizsán is gyorsabbá és egyszerűbbé váló buszbérlet-vásárlás - közölte a vasúttársaság.
A belföldi jegyek 43 százalékát még jegypénztárban, 27 százalékát online (webes felületen vagy a MÁV applikációval), 16 százalékát pedig automatákból veszik az utasok. Az applikáció regisztrált felhasználóinak száma meghaladja a 428 ezret. Tavaly csaknem 4,6 millió belföldi vasúti menetjegyet, bérletet, pót- és helyjegyet vásároltak az utasok a MÁV mobilalkalmazásán keresztül, idén november végéig pedig annak ellenére csaknem 5,7 milliót, hogy a járványhelyzet miatt a belföldi utasszám is csökkent.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 27. 09:00, szerda | Belföld
Meteorológia: szerdán hevesebb zivatarok lehetnek a nyugati és a keleti határszélen
Hevesebb zivatarok alakulhatnak ki szerdán a Dunántúl nyugati, délnyugati részein és az északkeleti határ közelében - derül ki a HungaroMet Zrt. keddi veszélyjelzéséből.
2026. Május 27. 08:00, szerda | Belföld
Fidesz: nem támogatjuk, hogy az Országgyűlést koncepciós eljárások színterévé változtassák
2026. Május 27. 07:10, szerda | Belföld
OGY - Magyar Péter: közös jelszavunk az önmérséklet
Amikor az ország bajban van, legyen a közös jelszavunk az önmérséklet! - mondta Magyar Péter miniszterelnök kedden az Országgyűlésben napirend előtt.
2026. Május 26. 10:00, kedd | Belföld
Mol: zavartalan a hazai kerozinellátás, biztosított a repülőterek működése
A magyarországi repülőgépüzemanyag-ellátás stabil és zavartalan - reagált a Mol a sajtóban megjelent légi közlekedést és a kerozinellátást érintő hírekre hétfőn.
