Városlista
2025. december 23, kedd - Viktória

Hírek

2021. Március 03. 05:00, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Újabb, csaknem 115 ezer adag Pfizer-BioNTech-vakcina érkezett

Újabb, csaknem 115 ezer adag Pfizer-BioNTech-vakcina érkezett

Újabb, csaknem 115 ezer adag Pfizer-BioNTech-vakcina érkezett Magyarországra kedden, így eddig a gyártó által Magyarországra szállított dózisok mennyisége meghaladja a 850 ezret.

A Pfizer Gyógyszerkereskedelmi Kft. MTI-hez eljuttatott közleménye szerint a keddi a tizenegyedik magyarországi szállítmány a Comirnaty nevű oltóanyagból.

A Pfizer és a BioNTech által fejlesztett vakcina az első feltételes forgalomba hozatali engedéllyel rendelkező koronavírus elleni oltóanyag volt az Európai Unióban, amelyet a 16 éves vagy annál idősebb populáció aktív immunizálására használhatnak az országok. Az első szállítmány 2020. december 26-án érkezett Magyarországra, ezt követően minden héten újabb adagok érkeztek, hogy segítsék a koronavírus elleni védekezést - írták.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 23. 08:57, kedd | Belföld

NGM: februárban egyszerre nagyobb összeget kapnak a nyugdíjasok

Amit vállaltunk, teljesítjük: 2026-ban is megőrizzük a nyugdíjak vásárlóértékét, februárban érkezik a 13. havi nyugdíj és a 14. havi nyugdíj első heti részlete - közölte hétfői közleményében a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM)

2025. December 23. 08:57, kedd | Belföld

NGM: idén is előrehozottan, karácsony előtt érkeznek a családtámogatási ellátások

A kormány mindent megtesz annak érdekében, hogy a családok egyre több pénzből tudjanak gazdálkodni, hogy a karácsony az ünnep meghittségéről és valódi értékeiről szóljon.

2025. December 23. 08:55, kedd | Belföld

Fuvarozók tüntettek a tervezett útdíjemelés ellen Budapesten és környékén

Fuvarozók tüntetettek a tervezett útdíjemelés ellen hétfőn Budapesten és környékén, ez a rendőrség folyamatos tájékoztatása szerint időszakosan több helyen okozott torlódást, lassulást.

2025. December 23. 08:54, kedd | Belföld

Orbán Viktor: Háborúmentes karácsonyunk lesz

Egy háborúmentes karácsonyunk lesz, de a háborús veszély nem múlt el - figyelmeztetett Orbán Viktor miniszterelnök a TV2 Tények című műsorának különkiadásában hétfőn este.