Városlista
2026. március 22, vasárnap - Beáta, Izolda, Lea

Hírek

2025. Április 28. 07:55, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

Túlnyomóan napos, száraz, meleg idő várható a héten

Túlnyomóan napos, száraz, meleg idő várható a héten

Túlnyomóan napos, száraz, meleg idő várható a jövő héten, de a hét elején még csípősek lehetnek a hajnalok, a hét végén ismét nő a záporok, zivatarok esélye, május első vasárnapjára kissé a hőmérséklet is visszaesik

- derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.

Hétfőn alapvetően gomolyfelhős, napos idő valószínű csapadék nélkül, de reggel az Alföld egyes részein még lehetnek erősebben felhős tájak is. A délire, délkeletire forduló szél csak kevés helyen élénkül meg. A legmagasabb nappali hőmérséklet 19-23 fok között várható.

Kedden napos, száraz idő valószínű. Délutánra gomolyfelhők képződnek, a légnyomás gyenge vagy mérsékelt marad. Hajnalban 5-10 fok várható, de főleg a hidegre hajlamos északi völgyekben ennél hűvösebb is lehet, délutánra 20-25 fok közé melegszik fel a levegő.

Szerdán napos, száraz idő várható kevés fátyol- és gomolyfelhővel, a légmozgás gyenge vagy mérsékelt marad. Hajnalban 7-12 fok, a hidegre hajlamos helyeken pár fokkal alacsonyabb lehet a hőmérséklet. Délutánra 22-27 fok közé melegszik fel a levegő.

Csütörtökön, május 1-jén napos, száraz idő, kevés gomoly- és fátyolfelhő várható. Egyre nagyobb területen északias irányba fordulhat a szél és többfelé megélénkül, főleg északkeleten erős lökések is kísérhetik. Hajnalban 6-13, délután 22-27 fok valószínű, északkeleten ennél néhány fokkal hűvösebb.

Pénteken is napos idő várható, majd északnyugat felől a nap második felében megnövekedhet a felhőzet, ezzel együtt növekszik a záporok, zivatarok esélye. A délnyugati, nyugati irányú szelet helyenként élénk, erős lökések kísérhetik. Hajnalban 2-12 fok valószínű, északkeleten lesz a hidegebb, majd délutánra 21-28 fok közé melegszik a levegő.

Szombaton gomolyfelhős, napos idő várható helyenként záporokkal, zivatarokkal. A nyugati, délnyugati irányú szelet többfelé kísérhetik élénk, erős, zivatarok környezetében akár viharos lökések is. Hajnalban 7-15, délután 21-28 fok közötti értékek valószínűek.

Vasárnap észak felől átmenetileg erősen megnövekedhet a felhőzet, de emellett sok napsütés valószínű. Elszórtan alakulhatnak ki záporok, zivatarok. Az északnyugati, északi irányba forduló szél többfelé megerősödik, helyenként viharos lökések is kísérhetik és zivatarok környezetében is lehetnek viharos lökések. Hajnalban 8-16, délután 16-24 fok közötti értékek várhatók.

Címkék: időjárás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 22. 15:00, vasárnap | Belföld

Az Otthon Start Programban már 30 ezernél több hitelfolyósítás történt

Az Otthon Start Program dinamikusan növekszik, és mára meghaladta a 30 ezret a folyósított hitelszerződések száma - mondta a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) vezetője szombaton Gödöllőn.

2026. Március 22. 11:00, vasárnap | Belföld

Magyarországra leselkedő veszélyekről beszélt Orbán Viktor

Négy nagy veszéllyel kell szembenéznie Magyarországnak már a következő hónapokban, ezért ne a kockázat, hanem a biztos választás mellett szavazzunk április 12-én - hívta fel a figyelmet a miniszterelnök.

2026. Március 22. 09:35, vasárnap | Belföld

A DÁP felgyorsítja az autó-adásvételt

A Digitális Állampolgárság Program (DÁP) felgyorsítja az autó-adásvételt - mondta Nyitrai Zsolt, a miniszterelnök főtanácsadója a Facebook-oldalán szombaton közzétett videójában.