Hírek
2019. Augusztus 08. 14:10, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti/fotók: police.hu
Továbbra is nagy erőkkel kutatnak a Hableány utolsó eltűnt áldozata után
Keresőkutyák, drónok és helikopterek bevetésével, továbbra is nagy erőkkel keresi a rendőrség a dunai hajóbaleset utolsó koreai áldozatát – közölte az Országos Rendőr-főkapitányság csütörtökön a rendőrség honlapján.
A Készenléti Rendőrség, valamint az illetékes megyei rendőr-főkapitányságok munkatársai jelenleg a Paks és a déli országhatár közötti ártéri részeken, a Duna mindkét oldalán teljes körű part menti kutatást végeznek. A rendőrök munkáját civilek is segítik.
A Budapesti Rendőr-főkapitányság Dunai Vízirendészeti Rendőrkapitányságának munkatársai pedig a Duna Budapesttől a déli országhatárig tartó teljes szakaszán összehangolt, a folyómederre kiterjedő, fokozott kereső tevékenységet végeznek – írták
A rendőrség a kutatást mindaddig folytatja, amíg van reális esély az utolsó eltűnt koreai áldozat megtalálására – tartalmazza a közlemény.
A Hableány sétahajó május 29-én süllyedt el Budapesten, a Margit híd közelében, miután összeütközött a Viking Sigyn szállodahajóval. A Hableányon 35-en utaztak, 33 dél-koreai turista és a kéttagú magyar személyzet. Hét koreait sikerült kimenteni, és azóta huszonhét holttestet találtak meg.

Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 12. 22:58, vasárnap | Belföld
Történelmi részvétel mellett nyert a Tisza Párt, új korszak kezdődhet Magyarországon
Óriási fölénnyel, minden bizonnyal kétharmados többséget szerzett a Tisza Párt.
2026. Április 12. 22:57, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: gratuláltam a győztes pártnak
2026. Április 12. 22:56, vasárnap | Belföld
Választás 2026 - Dobrev Klára lemondott a DK elnöki tisztségéről
Dobrev Klára és a Demokratikus Koalíció (DK) teljes elnöksége lemondott vasárnap éjjel, miután a párt nem szerzett mandátumot az országgyűlési választáson.
2026. Április 12. 08:14, vasárnap | Belföld
Megkezdődött a választás, máris született egy rekord
A vasárnapi országgyűlési képviselő-választáson reggel 7 óráig a szavazásra jogosultak 3,46 százaléka adta le szavazatát a Nemzeti Választási Iroda (NVI) adatai szerint.
