Hírek
2017. Szeptember 21. 12:41, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Többfelé mérsékelték, illetve visszavonták a sok eső miatti figyelmeztetéseket

Több megyében mérsékelték, illetve visszavonták a sok eső miatt korábban kiadott figyelmeztetéseket.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat által az MTI-hez csütörtökön eljuttatott veszélyjelzés szerint Borsod-Abaúj-Zemplén megyében visszavonták a harmadfokú figyelmeztetést.
Már csak Jász-Nagykun-Szolnok megyében van érvényben másodfokú, míg a fővárosban és Pest, továbbá Bács-Kiskun, Békés, Csongrád, Fejér és Komárom-Esztergom megyében elsőfokú figyelmeztetés.
Azt írták: az ország középső részén - legfőképp az Alföld északi részén - várható 20-40 milliméter fölötti csapadék. Estétől csökken a csapadékhajlam.
Kiemelték továbbá, hogy az északi, északnyugati szél leginkább a Dunántúlon és északkeleten lesz viharos. Emiatt Budapestre és Pest megyére, valamint Borsod-Abaúj-Zemplén, Fejér és Veszprém megyére adtak ki elsőfokú figyelmeztetést. A késő délutáni, kora esti óráktól mérséklődik a légmozgás - tették hozzá.
Pénteken a kritériumokat elérő veszélyes időjárási jelenség nem várható - írta a meteorológiai szolgálat.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 12. 08:25, vasárnap | Belföld
Stratégiai partnerséget kötött a 4iG Űr és Védelmi Zrt.-vel a Széchenyi István Egyetem
Stratégiai együttműködési megállapodást írt alá a 4iG Űr és Védelmi Zrt., valamint a győri Széchenyi István Egyetem Budapesten - közölte az egyetem az MTI-vel pénteken.
2025. Október 12. 08:21, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: a mai napon aláírásgyűjtést indítunk Brüsszel háborús tervei ellen
A mai napon aláírásgyűjtést indítunk Brüsszel háborús tervei ellen - írta Orbán Viktor miniszterelnök szombat reggeli Facebook bejegyzésében.
2025. Október 11. 08:36, szombat | Belföld
Leslie Mandoki – az 50 éves szabadságvágy ünneplése a Bajor Szabad Államban is
Leslie Mandoki megkapta a Bajor Szabad Államban a rangos és nagy nemzetközi visszhangot kiváltó Pro Meritis Scientiae et Litterarum díjat.