Városlista
2026. január 16, péntek - Gusztáv

Hírek

2020. Június 17. 07:28, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Többfelé már másodfokú a felhőszakadás veszélye miatti figyelmeztetés

Többfelé már másodfokú a felhőszakadás veszélye miatti figyelmeztetés

Néhány tiszántúli megyében másodfokúra emelte a felhőszakadás veszélye miatt szerdára kiadott figyelmeztetését az Országos Meteorológiai Szolgálat.

Az MTI-hez eljuttatott veszélyjelzésük szerint Békés, Csongrád-Csanád, Hajdú-Bihar és Jász-Nagykun-Szolnok megyében van másodfokú figyelmeztetés, míg az ország többi területén elsőfokú a figyelmeztetés a felhőszakadás veszélye miatt.

Emellett zivatarveszély miatt az egész országra elsőfokú figyelmeztetést adtak ki.

Azt írták: a reggeli, délelőtti óráktól kezdve az ország nagy részén zivatarok várhatók (kisebb számban és eséllyel a Dunántúl nyugati felén). A zivatarokat főként felhőszakadás kíséri (rövid idő alatt lehulló jellemzően 30-50 milliméter csapadék, de - elsősorban a délkeleti országrészben - helyenként több is hullhat), és 60-70 kilométer/óra feletti szél, illetve jégeső is előfordulhat.

Az előrejelzés szerint szerdán a legmagasabb hőmérséklet 22-27 Celsius-fok között alakul. Késő estére 16-20 fok közé hűlhet le a levegő.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 16. 07:08, péntek | Belföld

Takács Péter: a kormány 1160 mentőautót cserélt le az elmúlt években

A kormány 1160 ügyeleti és mentési feladatot ellátó mentőautót cserélt le az elmúlt években

2026. Január 16. 07:07, péntek | Belföld

Vasárnapig enyhül az időjárás, utána ismét hűlni fog a levegő

Enyhül az időjárás, sokfelé azonban ködre, helyenként minimális ónos esőre lehet számítani, vasárnap újra hidegebb lesz - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője csütörtöki közleményében.

2026. Január 15. 07:28, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter minden eddiginél durvább választási beavatkozástól tart Brüsszel részéről

A frissen kiszivárgott iratok is tanúsítják, hogy Brüsszelből minden egyes magyarországi választásba beavatkoznak, most pedig minden eddiginél durvább beavatkozás várható