Városlista
2026. augusztus 4, kedd - Domonkos

Hírek

2020. Augusztus 10. 15:05, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Több településen magas a levegő ózontartalma

Több településen magas a levegő ózontartalma

Továbbra is több településen magas a levegő ózontartalma, 18 helyen kifogásolt a levegőminőség.

A Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) honlapján hétfőn közzétett térkép szerint az érintett települések: Budapest, Szombathely, Sopron, Sarród, Mosonmagyaróvár, Győr, Tatabánya, Ajka, Veszprém, Várpalota, Székesfehérvár, Pécs, Százhalombatta, Tököl, Dorog, Vác, Salgótarján és Eger.

Legutóbb pénteken hívta fel a figyelmet a tisztifőorvosi Facebook-oldal a többfelé magas ózonkoncentrációra. Akkor azt írták: a déli, kora délutáni órákban a koncentráció jellemzően magas, emiatt a krónikus légúti betegségben szenvedők légúti irritációt, légzési nehézséget, köhögést tapasztalhatnak. Ezért az asztmában vagy más légzőszervi betegségben szenvedőknek nem javasolják, hogy az érintett településeken ebben a napszakban intenzív fizikai tevékenységet végezzenek a szabadban.

Címkék: ózon, levegő

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 04. 13:00, kedd | Belföld

Szeptember elején indul az Ide Buda! 1686 emlékév

A Budavári Önkormányzat Ide Buda! 1686 elnevezéssel indít emlékévet Buda visszafoglalásának 340. évfordulója alkalmából.

2026. Augusztus 04. 10:00, kedd | Belföld

Vitézy Dávid: Hamarosan kezdődik a zalaszentiváni deltavágány építése

A zalaszentiváni deltavágány és az új megálló kivitelezésével elkezdődik a közvetlen vasúti kapcsolat építése Szombathely és Zalaegerszeg között - közölte közösségi oldalán hétfőn Vitézy Dávid.

2026. Augusztus 04. 07:47, kedd | Belföld

BKK: fejlesztések kezdődnek a Nagykörút teljes megújulásáig

2026. Augusztus 04. 07:00, kedd | Belföld

Új műsorvezetőkkel és főszerkesztővel indul az M1 Híradó augusztus második felében

Új műsorvezetőkkel és főszerkesztővel indul az M1 Híradó augusztus második felében - közölte a Duna Médiaszolgáltató Zrt. Sajtó és Marketing Irodája hétfőn az MTI-vel.