Hírek
2019. Október 01. 11:01, kedd |
Belföld
Forrás: mti - Illusztráció: pixabay
Több száz elhullott vaddisznót találtak Budakeszin
Több száz, a sertéspestis miatt elhullott vaddisznót találtak a Budakeszin lévő vadaskertben - mondta Bognár Lajos országos főállatorvos kedd reggel az M1-en.
A főállatorvos elmondta, megkezdődött az állatok leölése Budakeszin, hiszen a betegség miatt ki kell üríteni a területet.
Hozzátette, az biztos, hogy emberi közvetítéssel jutott be a vírus, hiszen Budakeszi környezetében, a természetben még nincs jelen. Ez azt jelenti, hogy nincs semmilyen összeköttetés Budakeszi és a fertőzött területek (Kelet-Magyarország) között, vagyis a betegség természetes terjedése kizárható.
A szakemberek most azt szeretnék elérni, hogy a vírus ne jusson ki a kertből, ezért azon kívül is keresik a tetemeket, és minden, a környéken kilőtt vaddisznót megvizsgálnak.
Szólt arról is, a kisgazdálkodóknak ingyen biztosítanak fertőtlenítőszert.
(A Budakeszi Erdészet elkerített vadászterülete nem azonos a Budakeszi Vadasparkkal.)
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 26. 10:00, kedd | Belföld
Mol: zavartalan a hazai kerozinellátás, biztosított a repülőterek működése
A magyarországi repülőgépüzemanyag-ellátás stabil és zavartalan - reagált a Mol a sajtóban megjelent légi közlekedést és a kerozinellátást érintő hírekre hétfőn.
2026. Május 26. 07:34, kedd | Belföld
Kelenföldi mozdonytűz - Mávinform: megindult a forgalom a Kelenföldet érintő vonalakon
Megindulhatott a forgalom a Kelenföldet érintő vonalakon, miután elvontatták a korábban kigyulladt és fennakadásokat okozó mozdonyt - közölte a Mávinform hétfő este a honlapján.
2026. Május 26. 07:33, kedd | Belföld
Magyar Péter: egy-két héten belül benyújthatjuk a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és -védelmi Hivatalról szóló törvényjavaslatot
2026. Május 25. 11:00, hétfő | Belföld
Ukrajnai háború - Orbán Anita: A Kijev elleni orosz támadás újabb borzalmas emlékeztető a háború áldozataira
Oroszország éjszakai, brutális támadása Kijev ellen újabb borzalmas emlékeztető arra, hogy milyen emberi áldozatokkal jár ez a háború - írta vasárnap Orbán Anita magyar külügyminiszter az X közösségi oldalán.
