Hírek
2017. Június 20. 05:11, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Több mint kétszáz településen folytatódik az országos szúnyoggyérítési program
Csongrád, Bács-Kiskun és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében, a Dunánál, valamint a Balatonon is folytatódik az országos szúnyoggyérítési program, 217 településen, összesen 67 ezer hektáron irtják majd a vérszívó rovarokat
- közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság hétfőn az MTI-vel. Mukics Dániel helyettes szóvivő tájékoztatása szerint az időjárás miatt elmaradt permetezéseket a Balatonnál, valamint Borsod-Abaúj-Zemplén megyében is bepótolják.
A Dunakanyarban ismételt kezeléseket végeznek, míg Budapesten, Baja és Mohács térségében a korábbi légi permetezések után földi technológiával is irtják majd a szúnyogokat, de a Velencei-tónál is dolgoznak a vérszívók gyérítésén.
A központi program keretén belül eddig 182 ezer hektárt kezeltek a szakemberek.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 28. 07:48, vasárnap | Belföld
OKF: 413 alkalommal volt szükség a tűzoltók beavatkozására karácsonykor
2025. December 28. 07:44, vasárnap | Belföld
Bakondi György aggódik a párizsi közbiztonság helyzete miatt
Súlyos közbiztonsági válsághelyzetet jelző bűncselekmény-sorozat történt Párizsban, ahol egy afrikai származású bevándorló késelt meg három nőt -
2025. December 28. 07:43, vasárnap | Belföld
Navracsics Tibor: az önkormányzati rendszer módosításáról kezd konzultációt januárban a kormány
Az önkormányzati rendszer módosításáról kezd konzultációt januárban a kormány - jelentette be a közigazgatási és területfejlesztési miniszter szombaton a Facebook-oldalán közzétett videóban.
2025. December 27. 10:16, szombat | Belföld
NAV: jövőre megduplázódik a családi adókedvezmény
Az idei év elejéhez képest jövőre megduplázódik a családi kedvezményként igénybe vehető összeg:
