Városlista
2026. június 26, péntek - János

Hírek

2022. Január 19. 08:50, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Több mint 5 százalékkal nőtt az üzemanyag-fogyasztás tavaly

Több mint 5 százalékkal nőtt az üzemanyag-fogyasztás tavaly

Tavaly 3,5 százalékkal több motorbenzin és 6,6 százalékkal több gázolaj fogyott, mint egy évvel korábban, az üzemanyag-fogyasztás így átlagosan 5,4 százalékkal nőtt 2021-ben

a megelőző évhez képest a Magyar Ásványolaj Szövetség (MÁSZ) kedden közzétett adatai szerint.

A teljes éves fogyasztás 3,81 milliárd liter volt; 1,43 milliárd liter motorbenzint és 2,37 milliárd liter dízel üzemanyagot tankoltak a járművekbe Magyarországon a MÁSZ-tagvállalatok összesített értékesítési adatai alapján.

Az üzemanyagokon belül a prémium motorbenzinből 299,8 millió liter fogyott tavaly, 4,7 százalékkal kevesebb, mint egy évvel korábban. A 95-ös motorbenzinből ugyanakkor több mint 1,13 milliárd litert tankoltak az autósok, 5,9 százalékkal többet az előző évinél.

A prémium dízel fogyasztása 295,6 millió liter volt 2021-ben, ami 14,7 százalékos bővülés az egy évvel korábbihoz képest. A nem prémium gázolaj eladása 2,08 milliárd liter volt, ez 5,6 százalékos emelkedés a 2020-ashoz képest.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 26. 19:00, péntek | Belföld

Budapestre utazik az egyenlőségért felelős EU-biztos, részt vesz a Pride-felvonuláson is

Budapestre utazik pénteken Hadja Lahbib, az Európai Bizottság egyenlőségért felelős biztosa

2026. Június 26. 10:00, péntek | Belföld

V4 csúcs - Ruszin-Szendi Romulusz: a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él

\"Azt tudom önöknek jelenteni, hogy a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él\" -

2026. Június 26. 06:24, péntek | Belföld

Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor felbocsátásának első évfordulóján

Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor, Magyarország második kutatóűrhajósa felbocsátásának első évfordulóján, csütörtökön a budapesti Millenáris parkban.

2026. Június 25. 19:00, csütörtök | Belföld

Hőség - Harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól

A várható extrém meleg miatt harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól;