Hírek
2021. Augusztus 08. 17:10, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Több mint 200 millió forintot csalt ki áldozataitól egy nő
Több mint 200 millió forint értékű eurót csalt ki áldozataitól egy román nő 2019 decembere és 2020 decembere közt - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság a police.hu oldalon vasárnap reggel.
Azt írták: a "rip deal" néven ismert bűncselekménnyel három alkalommal károsíthattak meg magyar sértetteket.
Az elkövető angol és olasz telefonszámokról, magát egy olasz üzletember képviselőjének kiadva jelentkezett egy eladásra hirdetett budapesti családi ház megvételére, és az értékes ingatlan adásvételében játszott közvetítői szerepéért 200 ezer eurót kért.
A hirdetővel 2020. december 3-ára egy fővárosi ügyvédhez beszéltek meg találkozót, majd az ott bemutatott és borítékba rakott körülbelül hetvenmillió forint értékű valutát a nő véletlenül a táskájába rakta, de szinte azonnal vissza is adta, és sietősen távozott. Ez gyanús lett az ügyvédnek és az ingatlantulajdonosnak, akik miután kibontották a borítékot, abban euró helyett jóval kevesebbet érő üzbég bankjegyeket találtak.
A lakáshirdető az éppen taxiba szálló nő után rohant, és visszatartotta a rendőrök érkezéséig. A 200 ezer euró az asszony táskájának az észrevétlen borítékcserét segítő rejtett rekeszéből került elő - tették hozzá.
A rendőrség tájékoztatása szerint az asszony nem először követett el ilyen bűncselekményt Magyarországon. Egy évvel korábban egy-egy ipari telephely látszólagos megvásárlása kapcsán kért ugyancsak 200-200 ezer euró közvetítési díjat. A trükkös módon kicserélt borítékokban akkor papírfecniket találtak a becsapott üzletemberek.
A nő jól felépített történetekkel dolgozott, a bizalom elnyerése érdekében az ingatlanhirdetőkkel Rómában is tárgyalt, mielőtt kicsalta volna pénzüket.
A 43 éves román V. Floricát háromrendbeli üzletszerűen elkövetett, különösen nagy kárt okozó csalás megalapozott gyanúja miatt hallgatták ki a rendőrök, ám ő tagadta a bűncselekmények elkövetését. Hozzátették: a nő letartóztatását a bíróság elrendelte, az ügy iratait pedig a rendőrség megküldte az ügyészségnek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 11. 17:00, szombat | Belföld
NAV: április 20-ig kell befizetni a turizmusfejlesztési hozzájárulást
Április 20-ig kell befizetnie a turizmusfejlesztési hozzájárulást az erre kötelezetteknek - hívta fel a figyelmet pénteki közleményében a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
2026. Április 11. 15:00, szombat | Belföld
Budapesti repülőjáratokat is töröltek a Lufthansa-dolgozók sztrájkja miatt
A Lufthansa légiutas-kísérőinek sztrájkja miatt törölték a légitársaság pénteki budapesti járatait - olvasható a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér honlapján.
2026. Április 11. 11:00, szombat | Belföld
A levélben szavazásra jogosultak több mint fele már leadta szavazatát
A magyarországi lakcímmel nem rendelkező csaknem 497 ezer választópolgár közül 254 ezren már leadtak levélszavazatot a Nemzeti Választási Iroda (NVI) szombat reggeli adatai szerint.
