Városlista
2026. február 12, csütörtök - Lívia

Hírek

2018. Május 11. 09:43, péntek | Belföld
Forrás: mti

Több mint 18 ezer diák vizsgázik németből

Több mint 18 ezer diák vizsgázik németből

Több mint 18 ezer diák tesz írásbeli érettségit német nyelvből pénteken országszerte - közölte az Oktatási Hivatal az MTI-vel.

A hivatal tájékoztatása szerint német nyelvből középszinten 996 helyszínen 16 224 diák, emelt szinten 53 helyszínen 2 112 diák vizsgázik.

Az élő idegen nyelvi írásbeli érettségi vizsga szerkezete minden idegen nyelv esetében azonos.

Középszinten az írásbeli vizsga időtartama 180 perc. Az első feladatlap az "Olvasott szöveg értése", amely 60 perc időtartamú, a második a "Nyelvhelyesség" feladatsor, amelynek megoldására 30 perc áll rendelkezésre. Az ezt követő 15 perces szünet után a 30 perces "Hallott szöveg értése" feladatlap megoldása következik, végül az "Íráskészség" 60 perc időtartamú feladatsora.

Az emelt szintű írásbeli vizsgára 240 perc áll rendelkezésre, azon az előzőekben is felsorolt feladatlapok szerepelnek ugyanabban a sorrendben, azonban a feladatok megoldására fordítható időtartam sorrendben 70, 50, 30, 90 perc.

Az íráskészséget mérő feladatok megoldásához mindkét szinten használható nyomtatott szótár (a többi feladatsornál semmilyen segédeszköz nem használható).

A feladatok megoldása központilag kidolgozott javítási-értékelési útmutatók alapján történik.

A német nyelv írásbelikkel zárulnak az érettségi első hetének vizsgái.

Hétfőn az informatika, a latin és a héber írásbelik következnek.

Címkék: érettségi, német, vizsga

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 12. 12:00, csütörtök | Belföld

Nagy Bálint: az idén több mint 800 kilométernyi útszakasz újul meg országosan

2010 óta a Magyar Közút kezelésében lévő 30 ezer kilométernyi útból több mint hétezer teljes egészében megújult, az idén pedig további több mint 800 kilométernyi szakasz újul meg

2026. Február 12. 10:00, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: Kína döntően járulhat hozzá a magyar gazdasági sikerekhez

2026. Február 11. 13:00, szerda | Belföld

Már asztali számítógépen is elérhető a DÁP digitális aláírása

Már asztali számítógépen is elérhető a Digitális Állampolgárság Program (DÁP) digitális aláírása - közölte a Digitális Magyarország Ügynökség kedden az MTI-vel.