Hírek
2018. Május 23. 05:00, szerda |
Belföld
Forrás: mti - fotó:pixabay
Tizenkettedszer tekernek az agysérültek megsegítéséért Móron
Szombaton 12. alkalommal segítik bringázással az agysérült betegeket Móron, a Móri Karika jótékonysági kerékpáros túrán.
A szervezők tájékoztatása szerint a korábbi évekhez hasonlóan a kerékpáros túra célja a Cortex Agysérültekért Alapítvány segítése, valamint móri Városi Közművelődési Közalapítvány támogatása. Valamennyi kerékpáros, aki benevez a túrára, nevezési díjával az alapítványok jótékony munkájához járul hozzá - tették hozzá.
A kerékpárosok a Láncos-kastély előtti térről 10.15 órakor rajtolnak, és három táv - 110, 50 és 25 kilométer - közül választhatnak. A leggyorsabbak Mór város polgármesterétől, Fenyves Pétertől vehetik át a kupákat és az érmeket, de az összes résztvevő emlékérmet kap.
A Cortex Alapítvány a nem veleszületett agyi károsodásban szenvedő agysérültek - baleseti agysérült, agydaganat miatt műtéten, agyvérzésen átesett emberek - utógondozását, pszichoszociális rehabilitációját vállalja. A terápiás tevékenységeken túl rendszeres klubfoglalkozásokat tartanak, kulturális és oktatási programokat, valamint rehabilitációs üdüléseket szerveznek.
A Móri Karikát 2007-ben rendezték meg először, Orosz Zsolt móri születésű orvos, barátai segítségével írországi tapasztalatait honosította meg. A kezdeményezésére százak túráznak évről évre segítve ezzel az agysérültek rehabilitációját és egy-egy helyi kulturális cél megvalósulását.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 11. 14:00, szombat | Belföld
Orbán Anita: a Nyugat-Balkán uniós csatlakozása Európa versenyképességét is erősíti
A Nyugat-Balkán térségének stabilitása Magyarország és egész Európa biztonságát, uniós csatlakozása pedig Európa versenyképességét is erősíti
2026. Július 11. 13:00, szombat | Belföld
UniCredit: idén 1,3 százalékkal, jövőre 2,5 százalékkal bővülhet a magyar gazdaság
Idén a magyar GDP-növekedése 1,3 százalékos lehet, majd jövőre a beruházások fellendülésével 2,5 százalékra javul
2026. Július 11. 10:25, szombat | Belföld
A kormány benyújtotta az NVVH létrehozásáról szóló törvényjavaslatot
A kormány pénteken benyújtotta az Országgyűlésnek a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal (NVVH) létrehozásáról szóló törvényjavaslatot.
2026. Július 11. 09:25, szombat | Belföld
Magyar Péter: A már elveszettnek hitt helyreállítási alap milliárdjait is sikerült megszerezni
Magyarország uniós újjáépítési terve megkapta az uniós pénzügyminiszterek egyhangú jóváhagyását, ezzel a végső akadály is elhárult az uniós ezermilliárdok hazahozatala elől - írta Magyar Péter pénteki Facebook-bejegyzésében.
