Hírek
2021. Március 25. 18:05, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Teljesen teret hódított a brit mutáns Magyarországon
A megbetegedések szinte száz százalékát már a koronavírus brit variánsa okozza Magyarországon - közölte az országos tisztifőorvos az operatív törzs online sajtótájékoztatóján csütörtökön.
Müller Cecília kifejtette, ez fertőzőképesebb - egy ember négy másikat tud megbetegíteni - és súlyosabb, nem ritkán kórházi kezelést igénylő megbetegedést okoz; míg március elején az új esetek 70-80 százalékáért volt felelős, addig mostanra "tért hódított".
Jelezte, elkezdték kidolgozni a pedagógusok oltásának részletes tervét, egyúttal arra kérve őket, hogy regisztráljanak.
Szólt arról is, kijelöltek hét laboratóriumot, amelyek a vírus változását fogják aktívan követni, így pontos képet adnak a járványügyi intézkedésekhez, azok esetleges módosításához. Jelenleg zajlik a laborok felkészítése, a reagensek beszerzése.
Müller Cecília közölte továbbá, csütörtök délutántól egy internetes felületen bárki megnézheti, hogy érvényes-e az oltási regisztrációja, mindössze a születési dátumát és a taj-számát kell megadnia.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 05. 11:00, vasárnap | Belföld
Évi 7 millió forinttal is többet kereshetnek a diplomások az érettségizettek átlagkeresetéhez képest
2026. Április 05. 09:18, vasárnap | Belföld
Erdő Péter: húsvét az egész életünket mássá teszi
Húsvét az egész életünket mássá teszi, segít, hogy boldogok legyünk. A mi feladatunk pedig az, hogy elmondjuk ezt a titkot a világnak - hangsúlyozta Erdő Péter húsvétkor.
2026. Április 04. 15:00, szombat | Belföld
Több mint harminc vasútállomás újul meg az országban
Az állomásfelújítási program részeként 14 vármegyében több, mint harminc állomás és vasúti megállóhely újul meg, mintegy 15 milliárd forint értékben, a MÁV-csoport és a Magyar Falu Program forrásaiból
2026. Április 04. 14:00, szombat | Belföld
Nézőpont: Fidesz-többség marad a következő országgyűlésben is
A kormányközeli kutatóintézet szerint marad a Fidesz többség.
