Hírek
2015. Június 21. 05:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
Tavalyi költségvetési maradványok felhasználásáról döntött a kormány
Tavalyi költségvetési maradványok felhasználásáról döntött a kormány: egyebek mellett a Magyar Nemzeti Kereskedőháznak és az Országos Mentőszolgálatnak juttatnak pluszpénzt - derült a Magyar Közlöny legfrissebb számából.
A kormányhatározat értelmében a kabinet a Magyar Nemzeti Kereskedőház Zrt. tőkeemelésére majdnem 1,7 milliárd forintot szán.
Fővárosi, megyei és járási kormányhivatalok összesen 906 millió forinthoz jutnak. Óvodai férőhely-ővítési pályázatokra majdnem félmilliárd forintot lehet felhasználni.
A kormány átcsoportosít 207 millió forintot az Országos Mentőszolgálatnak a Miniszterelnökség céltartalékából a központi költségvetési szerveknél foglalkoztatottak idei juttatásaira.
A rendelet értelmében felhasználható a Földművelésügyi Minisztériumnál keletkezett 373 millió forintnyi, az uniós fejlesztések fejezetnél keletkezett 2,2 milliárd forintnyi, kötelezettségvállalással nem terhelt maradvány.
Továbbá a kormány engedélyezte, hogy felhasználják az Országgyűlés Hivatalánál keletkezett 967 millió forintnyi és az Emberi Erőforrások Minisztériuma fejezetnél keletkezett 544 millió forintnyi kötelezettségvállalással terhelt maradványt.
A kormány döntése szerint felhasználható a Földművelésügyi Minisztériumnál keletkezett 104 millió forintnyi és az Emberi Erőforrások Minisztériumnál keletkezett 1,9 milliárd forintnyi, eredetileg kötelezettségvállalással terhelt költségvetési maradvány is, ezek a pénzek a kötelezettségvállalás meghiúsulása miatt váltak felhasználhatóvá.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 28. 19:03, vasárnap | Belföld
Hőség - Magyar Péter: a kormány a közszférában otthoni munkavégzést rendel el hétfőtől
A kormány a közszférában otthoni munkavégzést rendel el hétfőtől, és erre kér minden munkáltatót - közölte Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán vasárnap délután.
2026. Június 28. 16:42, vasárnap | Belföld
Július 1-től lép hatályba a 3 eurós uniós vámszabály
Július 1-jétől Magyarországon is érvényesek az új uniós vámszabályok: az EU-n kívüli webáruházból rendelt, 150 euró alatti értékű csomagokban lévő áruféleségek után 3 eurós vámot kell fizetni
2026. Június 28. 11:49, vasárnap | Belföld
Kapitány István: Magyarország részese az európai energiatárolásról szóló megállapodásnak
Magyarország részesévé vált annak a háromoldalú megállapodásnak, amely 22 uniós tagállam, több európai uniós intézmény és iparági szereplők részvételével jött létre az energiatárolás európai kiépítésének felgyorsítására
2026. Június 27. 14:00, szombat | Belföld
Magyar Péter: Magyarországon kiemelkedően magas az eurózónához való csatlakozás támogatottsága
Magyarországon kiemelkedően magas, 70-75 százalék körüli az eurózónához való csatlakozás támogatottsága
