Hírek
2017. Október 17. 10:57, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Szerencsejátékra használta a vevői bankkártyaadatait egy dohánybolti eladó

Vádat emelt az ügyészség egy dohánybolti eladó ellen, aki egy saját maga által készített eszköz segítségével megszerezte több vásárló bankkártyájának adatait Budapest belvárosában.
Majd azokkal külföldi online szerencsejáték-oldalakon játszott - közölte a fővárosi főügyész kedden az MTI-vel. Ibolya Tibor tájékoztatása szerint a 26 éves férfi 2015 februárja és márciusa között két V. kerületi dohányboltban is dolgozott alkalmazottként. Összesen 33 vásárló bankkártyaadatait szerezte meg jogosulatlanul, és a csalásokkal csaknem hárommillió forint kárt okozott. Voltak sikertelen fizetési próbálkozásai is több mint tízmillió forint értékben.
A Budapesti V. és XIII. Kerületi Ügyészség a férfival szemben információs rendszer felhasználásával, üzletszerűen elkövetett csalás bűntette és más bűncselekmények miatt nyújtott be vádiratot.
A rendőrség még 2015 júliusában fogta el az akkor még 24 éves G. Benjámint. Az akkori rendőrségi tájékoztatás szerint a csalás során a bankkártyák minden esetben a sértettek tulajdonában maradtak, azokról csak a kártyaadatokat olvasta le észrevétlenül a férfi. G. Benjamin rendőrségi kihallgatásán beismerte a bűncselekmény elkövetését.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 13. 09:27, szombat | Belföld
Ejtőernyős gyakorlattal folytatódott az Adaptive Hussars 2025
Ejtőernyős ugrást hajtottak végre a Különleges Műveleti Parancsnokság katonái pénteken a Várpalota határában lévő nullponti lő- és gyakorlótéren.
2025. Szeptember 13. 09:26, szombat | Belföld
Lázár János részletes, szigorú és őszinte vizsgálatot kért a magyarkúti vonatbaleset ügyében
Minden részletre kiterjedő, \"szigorú és őszinte vizsgálatot\" kért a MÁV vezetésétől a Magyarkút megállónál péntek reggel történt vonatbaleset ügyében az építési és közlekedési miniszter.
2025. Szeptember 13. 09:24, szombat | Belföld
Orbán Viktor: a háborús fenyegetettség közvetlen
A Lengyelországot ért szerdai dróntámadás példázata annak, milyen veszélyes körülmények között élünk nap mint nap, a háborús fenyegetettség közvetlen
2025. Szeptember 12. 07:23, péntek | Belföld
Agrometeorológia: az Alföldön csak lassan mérséklődik az aszály
A hét első felének esői, záporai sokfelé adtak alapos öntözést, de a Duna-Tisza közének déli felén továbbra is igen száraz a talaj.