Hírek
2011. Augusztus 14. 07:32, vasárnap |
Helyi
Forrás: Napló online
Sürgősen lépni kell - Ellenzéki felszólítás a kormánynak

Sürgősen lépni kell a devizahitelesek ügyében, családok, cégek, önkormányzatok vannak nehéz helyzetben, az MSZP felszólítja a kormányt, azonnal kezdjen tárgyalásokat a helyzet megoldására.
Erről Pál Béla országgyűlési képviselő, az MSZP megyei elnöke beszélt csütörtöki sajtótájékoztatóján.
- A probléma megoldásában a kormánynak, a parlamenti pártoknak, a gazdasági szakembereknek együtt kell működniük - hangsúlyozta. Hozzátette, felszólítják a kormányt, hogy a válság hatásait tompító intézkedések kidolgozására hívjon össze kormányülést.
- A svájci frank erősödése olyan elviselhetetlen terheket ró a devizahitelesek tömegeire, amit önerőből, kormányzati, banki segítség nékül képtelenek megoldani - közölte.
Pál Béla szólt arról is, hogy írásbeli kérdést nyújtott be a Balaton Uszoda sorsával kapcsolatban, arra hívta fel a tárcavezető figyelmét: a fűzfői komplexum a budapestiek mellett alkalmas helyszíne lenne a 2014-es vízilabda Európa-bajnokság néhány rendezvényének. Megjegyezte, hogy három fővárosi uszoda felújítására 800 millió forintot költenek.
A képviselő megkapta a választ Réthelyi Miklós minisztertől, aki arról tájékoztatta: jelzi a szövetségnek a fűzfői uszodát, mint lehetséges helyszínt. A képviselő úgy látja, nincs arra vonatkozó terv, hogy a környéken élők számára fontos, a sportban, úszásoktatásban jelentős szerepet betöltő létesítményt felújítanák.
- Hiányoznak azok a fejlesztések, a biztonságos működést lehetővé tevő anyagi feltételek, amelyek egy korszerű, színvonalas uszoda jelenlegi működését biztosíthatják. A debreceni stadionra 12 milliárdot ad a kabinet, a fűzfői uszoda ennek töredékéből felújítható lenne - vetette fel.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi
95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba
Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba
2025. Augusztus 22. 11:36, péntek | PR
Szigetvári Vár – ahol felforr a történelem
Cozombolis Péter is felfedezte a vár különleges világát
2025. Augusztus 22. 07:44, péntek | Külföld
Donyecki tisztségviselő: az orosz hadsereg áttörte Pokrovszk védelmét
Az orosz hadsereg áttörte az ukrán védelmet Pokrovszknál - közölte Igor Kimakovszkij, a \"Donyecki Népköztársaság vezetőjének tanácsadója csütörtökön az Pervij Kanal televíziós csatornán.
2025. Augusztus 22. 07:43, péntek | Belföld
Újraindul a vasúti személyszállítás Bukarest és Kijev között
A Bukarest és Kijev közötti vasúti személyszállítás újraindításáról állapodott meg Románia és Ukrajna - jelentette be Ionel Scriosteanu, a bukaresti közlekedésügyi minisztérium államtitkára.