Hírek
2012. Február 08. 13:41, szerda |
Belföld
Forrás: mno.hu
Súgnak a Tescónak?
Újabb eset utal arra, hogy a Tescónál előre tudják, mikor indít ellenőrzéseket a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság (NFH) – írja a Magyar Nemzet.
Az áruházlánc a lap birtokába jutott belső kör e-mailjéből kiderül: már azelőtt figyelmeztették a régiós vezetőket a szerdán esedékes vizsgálatra, hogy annak időpontját az NFH honlapján közzétette volna.
A hanyagul megfogalmazott kör e-mailben arról tájékoztatták a Tesco vezetőit, hogy február 8-án ellenőrzést végez a fogyasztóvédelmi hatóság. Mindez megegyezik azzal a tavaly áprilisi esettel, amikor a multinacionális vállalat budaörsi központjából ugyancsak arról tájékoztatták a hipermarketek vezetőit, milyen vizsgálatokra kerül sor. Ekkor az NFH-nál azzal magyarázták az esetet, hogy honlapjukon minden évben közzéteszik ellenőrzési és vizsgálati programjukat, ami általános jellegű és mindenki számára hozzáférhető.
A mostani esetben a Tesco kör e-mailjének keltezési dátuma február 6., hétfő, míg az NFH honlapjára 7-én, kedden reggel nyolc órakor került fel a szerdán esedékes ellenőrzésről szóló tájékoztató. Mindebből következik, hogy a multinacionális vállalatnál legalább egy nappal korábban tudtak a vizsgálatról.
Arról, hogy a tapasztalatok szerint az NFH-tól kiszivárognak bizonyos információk, Kardeván Endre, a vidékfejlesztési tárca élelmiszerlánc-felügyeleti államtitkára a lapnak korábban kijelentette: „Ígérem, hogy amíg én itt vagyok, s ilyen eset a tudomásomra jut, akkor a felelős nem sokáig fog itt dolgozni.”
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 27. 14:00, szombat | Belföld
Magyar Péter: Magyarországon kiemelkedően magas az eurózónához való csatlakozás támogatottsága
Magyarországon kiemelkedően magas, 70-75 százalék körüli az eurózónához való csatlakozás támogatottsága
2026. Június 27. 11:00, szombat | Belföld
Tanács Zoltán: a robotika elképesztő sebességű iparág
A robotika elképesztő sebességű iparág - hangoztatta Tanács Zoltán tudományos és technológiai miniszter pénteken Győrben
2026. Június 26. 19:00, péntek | Belföld
Budapestre utazik az egyenlőségért felelős EU-biztos, részt vesz a Pride-felvonuláson is
Budapestre utazik pénteken Hadja Lahbib, az Európai Bizottság egyenlőségért felelős biztosa
2026. Június 26. 10:00, péntek | Belföld
V4 csúcs - Ruszin-Szendi Romulusz: a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él
\"Azt tudom önöknek jelenteni, hogy a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él\" -
