Városlista
2026. február 17, kedd - Donát

Hírek

2018. December 20. 17:08, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Sorra dőlnek meg az áramfogyasztási rekordok decemberben

Sorra dőlnek meg az áramfogyasztási rekordok decemberben

Sorra dőlnek meg az eddigi decemberi áramfogyasztási rekordok a hideg miatt - közölte a Magyar Villamosenergia-ipari Átviteli Rendszerirányító Zrt. (Mavir) csütörtökön az MTI-vel.

A közlemény szerint a rendszerirányító december 19-én 6869 megawatt értéket regisztrált, amely a valaha mért legmagasabb rendszerterhelési adat Magyarországon. Az ok az év végi hajrában, a hideg időjárásban és az ünnepi díszkivilágításban keresendő – vélte a Mavir.

A cégnek 1955 óta vannak rendszerterhelési adatai, s eddig a legmagasabb érték december 14-én volt, amikor 6854 megawatt volt a terhelés, de ez is megdőlt néhány nappal később.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 17. 13:00, kedd | Belföld

MVM: elérhetővé váltak az online rezsistop nyilatkozatok

Elérhetővé váltak az online rezsistop nyilatkozatok - közölte az MVM hétfőn az MTI-vel.

2026. Február 17. 11:00, kedd | Belföld

Semjén Zsolt: a KDNP az egyetlen történelmi párt

2026. Február 17. 07:16, kedd | Belföld

Orbán Viktor: aranykor köszöntött be az amerikai-magyar kapcsolatokban

Aranykor köszöntött be az Egyesült Államok és Magyarország közötti kapcsolatokban

2026. Február 16. 13:00, hétfő | Belföld

Magyarország és Szlovákia Horvátországhoz fordult az orosz kőolajszállítás lehetővé tétele érdekében

Mivel Ukrajna továbbra sem indította újra a tranzitot a Barátság kőolajvezetéken, Magyarország és Szlovákia Horvátországhoz fordult az orosz kőolajszállítás lehetővé tétele érdekében az Adria-kőolajvezetéken keresztül