Hírek
2012. Február 10. 12:20, péntek |
Helyi
Forrás: mti
Riasztási küszöb felett Várpalota és Ajka levegőszennyezettsége

Meghaladta a riasztási küszöbértéket Várpalota és Ajka levegőszennyezettsége, a csütörtöki adatok nem mutattak javulást, így ma valószínűleg szmogriadót kell elrendelni.
Nagy Attila, a felügyelőség levegőtisztaság-védelmi laboratóriumának vezetője elmondta: a felügyelőség mérőműszereinek adatai szerint kedden Ajkán és Várpalotán a levegő szállópor-koncentrációja elérte a köbméterenkénti 75 mikrogramm tájékoztatási, szerdán pedig meghaladta a köbméterenkénti 100 mikrogramm riasztási küszöbértéket, míg Veszprémben meghaladta a köbméterenkénti 50 mikrogramm egészségügyi határértéket.
A csütörtöki mérési adatok nem mutattak javulást, így pénteken valószínűleg szmogriadót kellene elrendelni a két leginkább szennyezett településen, de sem Várpalotán, sem Ajkán nincs még az önkormányzatnak szmogriadó-rendelete - tette hozzá.
A laborvezető megjegyezte: a városoknak megküldték az ilyenkor szokásos tájékoztatást, a szennyezett levegő ártalmairól és az ajánlott megelőzési módokról; ezekről az önkormányzat tájékoztatja a lakosságot.
Nagy Attila szerint a levegő minőségének romlását a kedvezőtlen időjárás okozza, kicsi a légmozgás,így a levegő alsó rétegeiben feldúsulnak a szennyezőanyagok. Ront a helyzeten, hogy a hidegben többen használnak fosszilis fűtőanyagot - magyarázta a laborvezető.
Az Országos Környezet-egészségügyi Intézet (OKI) csütörtökön hat település levegőjét minősítette veszélyesnek a szálló por magas koncentrációja miatt. Az OKI legfrissebb mérései alapján készült térképen csütörtök délután Ajka és Várpalota mellett Székesfehérvárt, Tatabányát, Esztergomot és Putnokot is a veszélyes levegőminőséget jelző piros színnel jelölték. Ezeken a helyeken a szálló por (PM10) köbméterenkénti koncentrációja 100 mikrogramm feletti.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi
Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását
Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.
2025. Május 24. 07:33, szombat | Belföld
HM: látványos bemutatók és szórakoztató programok lesznek a Városligetben a hétvégén
Különleges programokkal várják most hétvégén a Városligetben mindazokat, akik testközelből szeretnének megismerkedni a honvédelemmel; a honvédelem napja és a gyermeknap programjai minden korosztály számára felejthetetlen élményt ígérn
2025. Május 24. 07:32, szombat | Életmód
Rovarinvázió miatt átmenetileg bezár a Pannonhalmi Főapátsági Könyvtár
Rovarinvázió miatt az év végéig nem lesz látogatható a Pannonhalmi Főapátsági Könyvtár - jelentették be egy budapesti sajtótájékoztatón csütörtökön.
2025. Május 24. 07:30, szombat | Külföld
Lavrov: irreális, hogy a Vatikánban legyen az orosz-ukrán tárgyalások következő fordulója
Lesz következő fordulója Oroszország és Ukrajna tárgyalásainak, de irreális, hogy ezt a Vatikánban tartsák meg, a találkozó idejéről és helyszínéről még nem döntöttek