Városlista
2025. december 4, csütörtök - Barbara, Borbála

Hírek

2011. December 23. 13:24, péntek | Belföld
Forrás: origo.hu

Rendőrök vitték el a Parlamentnél tüntető ellenzéki képviselőket

Rendőrök vitték el a Parlamentnél tüntető ellenzéki képviselőket

Karjuknál és lábuknál fogva tettek rabomobilba a rendőrök LMP-s képviselőket, akik péntek délelőtt a Kossuth térre meghirdetett tüntetésükön a Parlament bejáratához láncolták magukat.

Az LMP a kormánypárti képviselők Parlamentbe jutását próbálta megakadályozni. A rendőrök tizenegy órakor igazoltatták a résztvevőket, majd elvezették őket a helyszínről a hozzájuk csatlakozó más képviselőkkel, köztük Gyurcsány Ferenccel együtt.

Rendőrök vitték el a Parlament elől azokat az LMP-s képviselőket, aki délelőtt odaláncolták magukat a Parlament bejáratához - jelentette az [origo] helyszíni tudósítója. A rendőrök fél tizenkettőkor elvágták a tüntetőket összekötő láncokat, majd felemelték a demonstrálókat, akik nem álltak ellen a rendőrségi intézkedésnek. Lábánál és karjánál fogva rabomobilba tették például Vágó Gábor, Szabó Rebeka és Ertsey Katalin képviselőket a Parlament északi kapujától.

A déli kapunál ezután kezdődött meg az oszlatás, egyesével vezették el az LMP-s képviselőket a rendőrök innen is. Elvitték többek között Kaufer Virágot, Scheiring Gábort és Jávor Benedeket. Az LMP-s képviselők helyére ezután beállt a Demokratikus Koalíció több tagja, köztük Gyurcsány Ferenc volt kormányfő, Vadai Ágnes és Kolber István. A rendőrök odamentek a képviselőkhöz, és őket is elvitték a helyszínről. Gyurcsány Ferencet két rendőr vezette el.

A Gyorskocsi utcába vitték az őrizetbe vett tüntetőket. Tudósítónk szerint megjelent a helyszínen Schiffer András LMP-frakcióvezető, aki a tüntetés alatt egyedül képviselte a pártot a parlamenti ülésteremben, és újságíróknak azt mondta, ez "rendőrállami fellépés volt", és meg fogják tenni a szükséges lépéseket. 2006-os idézte a "rendőri brutalitás" - tette hozzá a képviselő.

A tüntetés elején, délelőtt fél tíz körül hat-hét LMP-s, köztük Jávor Benedek és Kaufer Virág parlamenti képviselő a Parlament déli bejárata előtt található sorompónál összeláncolta magát. Tudósítónk szerint a rendőrök eleinte a hónaljuknál megragadták a tüntetőket, és megpróbálták őket arrébb vonszolni, de néhány perc után felhagytak ezzel. Az egyik rendőr tudósítónk jelentése szerint azt mondta kollégáinak: "kényszerintézkedést nem tudunk tenni, dokumentáljuk az esetet". 11 órakor azonban a rendőrök elkezdték igazoltatni azokat, akik a déli kapunál ülnek összeláncolva, majd fél tizenkettőkor elkezdték feloszlatni a tüntetést.

Kaufer Virág képviselői igazolványát feltartva korábban arról beszélt, nincs más eszközük, mint hogy elállják a bejáratot, hogy a képviselők ne jussanak be a Parlamentbe. Több tüntető, köztük Szilágyi László képviselő leült az aszfaltra, és összekapaszkodva ültek a földön. Az autók feltorlódtak a Kossuth téren. A demonstrálók folyamatosan azt kiabálták: "demokráciát".

Hasonló demonstrációt tartott az LMP a parlament északi kapujánál is, és a tüntetők itt is meg tudták akadályozni a kormánypárti képviselők bejutását a Parlamentbe. A tér északi részénél tartott akcióban Karácsony Gergely, Osztolykán Ágnes és Szabó Tímea LMP-s parlamenti képviselők is részt vett.

Amikor a rendőrök egy pillanatra megnyitották a lánckordont az északi részen, hogy be tudjanak hajtani a képviselők az autóval a parkolóba, kisebb dulakodás alakult ki, mert Osztolykán Ágnes és egy másik aktivista lezárta a területet, és a rendőrök megpróbálták őket arrébb vonszolni. A helyszínre érkező Gaudi-Nagy Tamás jobbikos képviselő szurkolt a tüntetőknek, és azt mondta: "na, végre ébred a nép".

Címkék: rendőrség, tüntetés

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 04. 07:17, csütörtök | Belföld

A jövő év március-áprilisában kezdik a sorozatgyártást a CATL debreceni akkumulátorgyárában

Jövőre, az engedélyektől függően várhatóan márciusban vagy áprilisban megkezdődik a sorozatgyártás a CATL debreceni akkumulátorgyárában

2025. December 04. 07:16, csütörtök | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák

Hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák - jelentette be a honvédelmi miniszter a Facebook-oldalán szerdán.

2025. December 04. 07:16, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter: felszólítjuk Ukrajnát!

Felszólítjuk Ukrajnát, hogy szüntesse be Magyarország energiabiztonságának támadását, különös tekintettel arra, hogy az ukrán energiaimport egy jelentős része hazánkból érkezik jelenleg

2025. December 03. 07:43, szerda | Belföld

Lázár János: A MÁV-nak nincs saját forrása a nagy pályaudvarok felújítására

A következő időszakban ezer kilométer vasúti pálya felújítása kezdődhet el, az ehhez szükséges forrás maradéktalanul rendelkezésre áll