Hírek
2020. Október 10. 06:00, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Rablókat küldött az egyik albán pék a másikra, vádat emeltek ellenük

Vádat emeltek egy német állampolgár és két albán pék ellen, aki ki akart rabolni egy másik albán péket Pomázon 2019-ben - közölte a Pest megyei főügyész pénteken az MTI-vel.
Szabó Ferenc közleményében azt írta: egy Magyarországon pékséget üzemeltető albán férfi azzal bízta meg egyik - szintén albán - alkalmazottját és egy német állampolgárságú török férfit, hogy raboljanak ki egy másik albán péket.
A két megbízott gázfegyverrel és késsel felfegyverkezve 2019. február 22-én este megjelent a pékségnél. A dolgozókat a fegyverekkel a hátsó udvarában található lakrészbe kényszerítették, kezüket összekötözték és pénzt követeltek tőlük.
Az egyik sértettnek sikerült kiszabadította magát, majd a többiekkel együtt a támadók ellen fordult. Az egyik rabló emiatt elmenekült, a másikat a rendőrök megérkezéséig visszatartották.
A Pest Megyei Főügyészség a három férfi ellen jelentős értékre elkövetett fegyveres rablás kísérlete, személyi szabadság megsértése és súlyos testi sértés miatt emelt vádat.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 12. 08:25, vasárnap | Belföld
Stratégiai partnerséget kötött a 4iG Űr és Védelmi Zrt.-vel a Széchenyi István Egyetem
Stratégiai együttműködési megállapodást írt alá a 4iG Űr és Védelmi Zrt., valamint a győri Széchenyi István Egyetem Budapesten - közölte az egyetem az MTI-vel pénteken.
2025. Október 12. 08:21, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: a mai napon aláírásgyűjtést indítunk Brüsszel háborús tervei ellen
A mai napon aláírásgyűjtést indítunk Brüsszel háborús tervei ellen - írta Orbán Viktor miniszterelnök szombat reggeli Facebook bejegyzésében.
2025. Október 11. 08:36, szombat | Belföld
Leslie Mandoki – az 50 éves szabadságvágy ünneplése a Bajor Szabad Államban is
Leslie Mandoki megkapta a Bajor Szabad Államban a rangos és nagy nemzetközi visszhangot kiváltó Pro Meritis Scientiae et Litterarum díjat.