Hírek
2019. Március 05. 12:02, kedd |
Belföld
Forrás: police.hu
Postaládákban robbantott petárdákat egy rábakecöli fiú
Garázdaság miatt indult eljárás egy 17 éves fiatal ellen, aki még újév napján petárdázott Rábakecölön. Vádemelési javaslattal befejezte az ügy vizsgálatát a kapuvári rendőrség.
Rábakecölön szilveszterkor, illetve újév napján két lakóház postaládája rongálódott meg, mivel azokban valaki petárdát robbantott fel – kapta a bejelentést még január másodikán a Beledi Rendőrörs. A járőrök rövid időn belül beazonosították és elfogták a petárdázó fiatalt, akinél további 8 pirotechnikai eszközt is találtak, amiket lefoglaltak.
A 17 éves fiút a Kapuvári Rendőrkapitányságra előállították, majd a nyomozók garázdaság vétségének megalapozott gyanúja miatt gyanúsítottként hallgatták ki. A fiatalkorú elismerte a bűncselekmény elkövetését és kihallgatása során elmondta, hogy a tűzijátékot akarta megnézni a falu központjában és az odavezető úton dobálta el a petárdákat, amelyekből kettő egy-egy lakóház levelesládájába is jutott, így azokat ott robbantotta fel.
A nyomozás vizsgálati szakaszában a Kapuvári Rendőrkapitányság a szükséges eljárási cselekményeket elvégezte és az iratokat a minap átadta az illetékes járási ügyészségnek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 26. 10:00, kedd | Belföld
Mol: zavartalan a hazai kerozinellátás, biztosított a repülőterek működése
A magyarországi repülőgépüzemanyag-ellátás stabil és zavartalan - reagált a Mol a sajtóban megjelent légi közlekedést és a kerozinellátást érintő hírekre hétfőn.
2026. Május 26. 07:34, kedd | Belföld
Kelenföldi mozdonytűz - Mávinform: megindult a forgalom a Kelenföldet érintő vonalakon
Megindulhatott a forgalom a Kelenföldet érintő vonalakon, miután elvontatták a korábban kigyulladt és fennakadásokat okozó mozdonyt - közölte a Mávinform hétfő este a honlapján.
2026. Május 26. 07:33, kedd | Belföld
Magyar Péter: egy-két héten belül benyújthatjuk a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és -védelmi Hivatalról szóló törvényjavaslatot
2026. Május 25. 11:00, hétfő | Belföld
Ukrajnai háború - Orbán Anita: A Kijev elleni orosz támadás újabb borzalmas emlékeztető a háború áldozataira
Oroszország éjszakai, brutális támadása Kijev ellen újabb borzalmas emlékeztető arra, hogy milyen emberi áldozatokkal jár ez a háború - írta vasárnap Orbán Anita magyar külügyminiszter az X közösségi oldalán.
