Városlista
2026. május 27, szerda - Hella

Hírek

2012. Április 24. 10:38, kedd | Helyi önkormányzati

Poldi bácsik vigyázzák a parkokat Veszprémben

Poldi bácsik vigyázzák a parkokat Veszprémben

Parkfelügyelői szolgálatot működtet a veszprémi önkormányzat évi harmincmillió forintból.

Porga Gyula polgármester elmondta: a parkőrök nem hatósági feladatokat látnak el, hanem közvetítők az önkormányzat parkfenntartásáért felelős cége, a Veszprémi Közüzemi Zrt. és a lakosság között. Feladataik hasonlóak az Égi érő fű című gyerekfilm főszereplőjéhez, ezért a programot is róla nevezték el Poldi bácsi-programnak. A parkfelügyelők napi kapcsolatban állnak a társasházak közös képviselőivel, elérhetőségeiket a házakban kifüggesztették.

A parkfelügyelői szolgálat az év elején kezdte meg munkáját, és a tapasztalatok jók: van olyan felügyelő, aki egy hónap alatt négyezer liter szemetet gyűjtött össze a területén a rendszeres hulladékszállítás ellenére - fűzte hozzá a polgármester.

Horváth Zoltán, a Veszprémi Közüzemi Zrt. városgazdálkodási igazgatója az MTI kérdésére elmondta: minden választókörzetben dolgozik egy parkfelügyelő, a kádártai városrészen pedig négy órában foglalkoztatnak erre a feladatra egy munkatársat, így összesen 13 parkfelügyelőt alkalmaznak és egy koordinátort.

Ismertette: a parkfelügyelő feladata egyebek mellett a zöldterületek, közterületek, játszóterek ellenőrzése, bejárása, a rongálások bejelentése, a parlagfüves területek felderítése, a lombgyűjtés ellenőrzése, részvétel a síkosságmentesítésben, valamint a városi rendezvények utáni helyreállítás.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 27. 15:00, szerda | Külföld

Parajd - Ígéretek helyett konkrét megoldásokat sürget egy évvel a katasztrófa után a Hargita megyei önkormányzat elnöke

Ígéretek helyett konkrét megoldásokat és valódi felelősségre vonást sürget a román hatóságok részéről egy évvel a parajdi bányakatasztrófa után Bíró Barna Botond, a Hargita megyei önkormányzat elnöke.

2026. Május 27. 14:00, szerda | Belföld

Magyar Péter felmentette a TEK főigazgatói tisztségéből Hajdu Jánost

Magyar Péter május 27-vel felmentette Hajdu János tábornokot a Terrorelhárítási Központ (TEK) főigazgatói pozíciójából - tudatta a kormányfő kedd este a Facebook-oldalán.

2026. Május 27. 12:00, szerda | Belföld

Megjelent a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működésének felülvizsgálatáról szóló kormányhatározat

A kormány felülvizsgálja a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működését. Az erről szóló kormányhatározat a Magyar Közlönyben jelent meg kedden.

2026. Május 27. 11:00, szerda | Belföld

Tarr Zoltán: költségvetési biztost kap az MTVA és az NMHH