Hírek

2012. Július 05. 21:55, csütörtök | Sport
Forrás: MTI

Dublin Kupa - Tízgólos sikerrel nyitott a férfi vízilabda-válogatott

A magyar férfi vízilabda-válogatott a londoni olimpián csoporttárs románok felett aratott tízgólos győzelemmel mutatkozott be csütörtök este a Dublin Kupáért kiírt írországi nemzetközi tornán.

Eredmény:
Magyarország-Románia 16-6 (5-0, 4-3, 2-1, 5-2)
----------------------------------------------
a magyar góldobók: Madaras 4, Kiss G., Varga Dénes 3-3, Hosnyánszky, Szivós 2-2, Kásás, Varga Dániel 1-1

Parádésan kezdett Kemény Dénes olimpiai bajnoki címvédő csapata, meg sem állt 5-0-ig, miközben az első negyedben egyetlen gólt sem kapott a Kovács István személyében magyar szakemberrel dolgozó románoktól. Különösen Madaras Norbert volt elemében, aki - a válogatott honlapja, a www.vlv.hu helyszínről küldött beszámolója szerint - kétszer is betalált a nyitó nyolc percben, a meccs végéig pedig négy gólig jutott.
A nagyszünetig tovább nőtt az előny (9-3), s bár a második után a harmadik negyed is szorosabb volt, a befejező játékrészben ismét megszórta riválisát a magyar csapat. Remekül teljesített védekezésben és a támadójáték szervezésében is Kásás Tamás, de a triplázó Kiss Gergely és Varga Dénes is kimagaslóan játszott. A 16-6-os végeredményt Szivós Márton állította be húzásból.
Pénteken az ötkarikás házigazda britek csapata következik délidőben.

Ezek érdekelhetnek még

2024. Október 17. 08:12, csütörtök | Sport

Thomas Tuchel az új angol szövetségi kapitány, Lőw Zsolt nincs ott a stábjában

Az Angol Labdarúgó-szövetség (FA) szerdán bejelentette, megegyezésre jutott Thomas Tuchellel, az 51 éves német szakember lesz a válogatott új szövetségi kapitánya.

2024. Október 16. 07:52, szerda | Sport

U21-es Eb-selejtező - Magyar győzelem Belgiumban

Az U21-es magyar labdarúgó-válogatott Belgiumban aratott 1-0-s győzelemmel zárta az Európa-bajnoki selejtezősorozatot.

2024. Október 16. 07:42, szerda | Sport

Gera Zoltán lehet a lila-fehérek edzője

Az M4 Sport több forrásból is megerősített információi szerint Gera Zoltán lehet Szabó István vezetőedző utódja a Kecskemét labdarúgócsapatánál.

2024. Október 15. 07:46, kedd | Sport

Nemzetek Ligája - Kikaptak a hollandok Münchenben

A német labdarúgó-válogatott 1-0-ra legyőzte Hollandiát hétfőn a Nemzetek Ligája negyedik fordulójában.