Városlista
2025. július 5, szombat - Sarolta, Emese

Hírek

2012. Február 19. 16:35, vasárnap | Helyi
Forrás: idokep.hu

Péntektől kora tavaszi időjárás

Péntektől kora tavaszi időjárás

Időjárási előrejelzésünk az előttünk álló hétre!

Fokozatos enyhülés veszi kezdetét, péntek-szombaton 10 fok feletti délutáni hőmérséklettel.

Január, február, itt a nyár - tartja a közmondás, mely tudományosan is igazolható. A december 21-e óta eltelt 2 hónap alatt ugyanis napról napra növekedett a napok hossza, melynek üteme tavasszal a leggyorsabb.

Február vége felé naponta nagyjából 3 perccel hosszabbodnak a nappalok. Az egyre nagyobb mennyiségben beérő napsugarak pedig fokozatosan győzedelmeskednek a tél felett, így a február eleji kemény fagyoknak lassan vége szakad.

A jövő hét elején még marad a hűvös idő, éjszakánként a napközben elolvadt hómennyiség jégbevonatot képez majd a járdákon, utakon. A biztonságos közlekedés érdekében érdemes a megmaradt vizes, latyakos réteget lesöpörni a járdákról.

Csütörtökön aztán megélénkül az északnyugati szél, mely északnyugat felől enyhe levegőt szállít majd hazánkba, pénteken már 10 fok felett alakulhat a délutáni maximum, délnyugaton a 15 fokos meleg sem kizárt. A jelenlegi kilátások alapján hasonlóan kellemes időre számíthatunk majd szombaton is. Érdemes lesz kihasználni az alkalmat, és kimozdulni a természetbe.

Aktuális időjárási adatokról itt tájékozódhat! Folyamatos előrejelzés, valós idejű hőmérsékleti adatok az infoveszprem.hu-n.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 04. 21:48, péntek | Helyi

Áram nélkül maradt pénteken délelőtt Csehország jelentős része

Áram nélkül maradt péntek délelőtt és kora délután Csehország jelentős része - közölte az országos villamos hálózatot felügyelő vállalat (CEPS).

2025. Július 04. 20:15, péntek | Külföld

Illegális bevándorlás - Donald Trump: a mezőgazdaságban dolgozó migránsokkal kivételt lehet tenni a kitoloncolások alól

Donald Trump kivételt helyezett kilátásba a mezőgazdasági vállalkozásoknál dolgozó migránsok esetében a kitoloncolások alól - az elnök ezt a szándékát Ohio államban tartott ünnepi beszédében jelezte.

2025. Július 04. 18:39, péntek | Belföld

Orbán Balázs: indul az ukrán bosszúhadjárat amiatt, hogy Magyarország nem támogatja Ukrajna EU-csatlakozását

Indul az ukrán bosszúhadjárat amiatt, hogy hazánk nem támogatja Ukrajna EU-csatlakozását - jelentette ki a miniszterelnök politikai igazgatója csütörtökön Facebook-oldalán

2025. Július 04. 10:57, péntek | Külföld

\"Teljes lezárásra\" tettek felhívást a szerbiai egyetemisták

A szerbiai városok teljes lezárására szólították az embereket a hónapok óta tiltakozó szerbiai egyetemisták, akik pénteken egyebek mellett Belgrád, Újvidék és Nis blokádját tervezik.