Városlista
2026. május 27, szerda - Hella

Hírek

2019. Február 28. 10:14, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Pénteken lesz az ökumenikus világimanap

Pénteken lesz az ökumenikus világimanap

Pénteken tartják az ökumenikus világimanapot, amelynek tematikáját idén szlovén keresztény nők állították össze - közölte Fischl Vilmos, a Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsának (MEÖT) főtitkára az MTI-vel.

Elmondta: a 2019. évi világimanap központi gondolata a Lukács evangéliumából vett mondat: "Jöjjetek, mert már minden készen van". Az idézet lényege a meghívás és a biztatás, amely válaszadásra késztet.

A mondat Jézus példázatából való, amelyben egy ember a vacsorát készített barátainak, de mivel az eredeti meghívottak kimentették magukat, utcáról hívatott vendégeket - tette hozzá.

Az imanap alkalmából világszerte megtartott istentiszteleteken történeteket hallgathatnak meg a hívők Szlovéniáról, politikai és gazdasági helyzetéről a kommunizmustól napjainkig. "Hallhatjuk a menekültek és a bevándorló munkások történeteit, az anyákét, a nagymamákét, a feleségekét és a roma emberekét" - fogalmazott a MEÖT főtitkára.

Az istentisztelet végén a hívek azért imádkoznak, hogy a népek kölcsönösen tudják támogatni egymást a "szabadság, igazságosság és béke felé vezető úton".

Az ökumenikus világimanapot 1870 óta tartják meg, Magyarországon harmincnegyedik alkalommal szervezi meg a MEÖT.

A résztvevők az ökumenikus tanács kiadványainak segítségével készülhetnek fel, "hangolódhatnak rá az eseményre, és élhetik meg az imanapi liturgia tartalmának kiteljesedését".

A felkészülést segítő kiadványok a www.meot.hu honlapról vagy a www.vilagimanap.hu oldalról tölthetők le - tette hozzá Fischl Vilmos.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 27. 07:10, szerda | Belföld

OGY - Magyar Péter: közös jelszavunk az önmérséklet

Amikor az ország bajban van, legyen a közös jelszavunk az önmérséklet! - mondta Magyar Péter miniszterelnök kedden az Országgyűlésben napirend előtt.

2026. Május 26. 10:00, kedd | Belföld

Mol: zavartalan a hazai kerozinellátás, biztosított a repülőterek működése

A magyarországi repülőgépüzemanyag-ellátás stabil és zavartalan - reagált a Mol a sajtóban megjelent légi közlekedést és a kerozinellátást érintő hírekre hétfőn.

2026. Május 26. 07:34, kedd | Belföld

Kelenföldi mozdonytűz - Mávinform: megindult a forgalom a Kelenföldet érintő vonalakon

Megindulhatott a forgalom a Kelenföldet érintő vonalakon, miután elvontatták a korábban kigyulladt és fennakadásokat okozó mozdonyt - közölte a Mávinform hétfő este a honlapján.