Hírek
2011. Augusztus 27. 14:25, szombat |
Belföld
Forrás: HírTV
Pécs szerint nem érte kár a vállalkozókat
Nem fizet a pécsi önkormányzat kártérítést az Európa Kulturális Fővárosa program beruházásai miatt a vállalkozóknak.
Pedig a belvárosi üzletek, boltok tulajdonosai szerint a felújítások miatt jelentős bevételkiesést könyvelhettek el – írja a Magyar Nemzet.
A lap értesülései szerint a baranyai megyeszékhely önkormányzatához összesen 123 millió forint kártérítési igényt nyújtottak be, ebből a város a szakértői vizsgálatok elvégzése után 45 millió forint kifizetését találta elfogadhatónak. A döntést azonban egyelőre elnapolta a pénzügyi bizottság, arra hivatkozva, hogy a bevételkiesés nem az EKF-beruházással, hanem a gazdasági válsággal van összefüggésben. (lm)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 10. 15:00, péntek | Belföld
Az államfő elmozdítása ellen tüntettek a Fidesz és a KDNP szervezésében a Sándor-palotánál
A \"tiszás önkényuralom kiépítése\" és Sulyok Tamás köztársasági elnök elmozdítása ellen tüntettek a Fidesz és a KDNP szervezésében csütörtökön a Sándor-palotánál.
2026. Július 10. 14:00, péntek | Belföld
Közel 2 millióan nézték az elsötétült M1-et
A közösségi médiában is tarolt az M1 médiatörténeti felirata, a megtekintések száma minden adatot összegezve közel 2 millió - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája csütörtökön az MTI-vel.
2026. Július 10. 13:00, péntek | Belföld
Jellemőzen napos-gomolyfelhős, meleg, de szeles idő várható a hétvégén
Jellemzően napos-gomolyfelhős, de szeles idő várható a hétvégén, és nem kizárt záporok, zivatarok kialakulása.
2026. Július 10. 11:00, péntek | Belföld
Új vasútfejlesztés előkészítése kezdődött meg Székesfehérvár és a Balaton között
Új vasúti beruházás előkészítésére kötöttek tervezési szerződést a balatoni vasútvonal Szabadbattyán-Lepsény szakaszának fejlesztésére, amelynek célja, hogy itt is két vágányon, 160 kilométer/órás sebességgel lehessen haladni
