Hírek
2017. Április 26. 05:00, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Pályázat útján országossá terjesztenék az Anyák háza-programot
A gyermekek betegjogainak jobb érvényesüléséért országossá terjesztenék az Anyák háza-programot.
A pályázat célja, hogy a budapesti és a vidéki gyermekkórházakban, -osztályokon a szülő végig beteg gyermeke mellett maradhasson méltó körülmények között.
Az MTI-hez kedden eljuttatott közlemény szerint 2015 novemberében - egyedülálló kezdeményezés eredményeként - elsőként a Bethesda Anyák Háza jött létre, amely szállást nyújt a kórházban kezelt gyermekek családtagjainak, ezzel is segítve a gyógyulási folyamatot.
Az Anyák háza-programot támogató svéd SCA Hygiene Products Kft., a Bethesda Kórház Alapítvány és a Magyar Gyermekorvosok Társaságának támogatásával most pályázni lehet hasonló házak kialakítására.
A jelentkezéseket magyarországi gyermekkórházaktól, gyermekklinikáktól, alapítványoktól és civil szervezetektől várják. A jelentkezési határidő június 15.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 26. 07:39, szerda | Belföld
Orbán Viktor: Magyarország nemzeti, jobboldali kormánya garantálja a békét, a stabil iparpolitikát és a stabil adórendszert
2025. November 26. 07:35, szerda | Belföld
Februárra eléri a pedagógusok átlagbére a diplomás átlagbér 80 százalékát
Február első hetére a kormány 100 százalékban teljesíti azon vállalását, hogy a pedagógusok átlagbére eléri a magyarországi diplomás átlagbér 80 százalékát
2025. November 26. 07:32, szerda | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: Magyarország olyan katonai erőt épít, amely lehetővé teszi az ország határainak fegyveres védelmét
2025. November 26. 07:30, szerda | Belföld
Magyar Péter: a Magyar Nemzeti Bank kimondta, hogy sem bennfentes kereskedelmet, sem piacbefolyásolást nem követtem el
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) kimondta, hogy a Tisza Párt elnöke sem bennfentes kereskedelmet, sem piacbefolyásolást nem követett el
