Hírek
2018. Január 17. 07:39, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Országszerte számos programmal készülnek a családok évében

A családok évében országszerte számos program várja a családokat, érdeklődőket - mondta az Emberi Erőforrások Minisztériumának család- és ifjúságügyért felelős államtitkára az M1 aktuális csatornán szerdán reggel.
Novák Katalin közlése szerint a programokról a csaladokeve.hu oldalon lehet tájékozódni.
Most szombaton a Városligeti Műjégpályán tartanak rendezvényt - említett példát.
Az államtitkár a műsorban azt hangsúlyozta, hogy Magyarországon reneszánszát éli a házasság intézménye. Ugyanis, míg 2002 és 2010 között 23 százalékkal csökkent a házasságkötések száma, 2010 és 2016 között 46 százalékkal nőtt.
Novák Katalin a múlt évi adatokat is bíztatónak nevezte. Szerinte azok részben az értékek változásának, egyfajta "normalizálódásnak" köszönhetőek, de közrejátszhat az anyagi támogatás is. Ezek közül az államtitkár kiemelte a családi adókedvezményt és a házassági adókedvezményt.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 23. 07:31, péntek | Belföld
NGM: a kormány elkötelezett a gazdaság fejlődésének biztosítása és a gyorsforgalmi úthálózat fejlesztése mellett
Magyarország történetének legjelentősebb autópálya-fejlesztése indul el 2025. szeptember 1-jén, amelynek keretében teljeskörűen megújul az M1-es autópálya.
2025. Május 23. 07:28, péntek | Belföld
Varga Mihály: a fenntartható gazdasági növekedéshez stabil pénzügyi rendszer kell
A magyar gazdaság évtizedes teljesítményében a német cégeknek is kiemelt szerepe van, ezért kulcsfontosságú, hogy a vámháború okozta változékony piaci helyzetben a német gazdaság ismét erőre kapjon
2025. Május 23. 07:22, péntek | Belföld
OGY - A jövő évi költségvetés megalapozásáról és az adótörvényekről is tárgyal a parlament
A jogi személyekről, a jövő évi költségvetés megalapozásáról, az adószabályokról és a nemzeti bankról szóló törvény módosításáról is tárgyal pénteki ülésén az Országgyűlés.
2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld
Háborúellenes költségvetésnek nevezte el Nagy Márton a jövő évi büdzsét
Háborúellenes költségvetésnek nevezte a 2026-os költségvetést a nemzetgazdasági miniszter a törvényjavaslat szerdai általános vitájában az Országgyűlésben.