Hírek
2018. Április 28. 07:24, szombat |
Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay
Országszerte nyitnak a strandok

Kezdődik a strandszezon, az ország legtöbb fürdője kinyit a hosszú hétvégén - hangzott el az M1 aktuális csatorna péntek délutáni Híradójában.
Fejős Ádám meteorológus azt közölte, hogy a hosszú hétvégén a hőmérséklet csúcsértéke általában 25 Celsius-fok felett alakul. A Balaton hőmérséklete Siófoknál meghaladja a 20 fokot, ugyanúgy ahogy Fertőrákosnál a Fertő-tó.
A hajnali időszakban is kellemes idő várható, 5-12 fok között alakul a hőmérséklet. Szombaton jellemzően napsütéses idő várható 25-30 fokos hőmérséklettel, de délután lehet nyugaton, délnyugaton egy-egy zápor. A következő napokban is folytatódik a nyárias meleg időjárás, de a napsütés mellett vasárnap és hétfőn záporok, zivatarok is lehetnek, és a szél is megerősödhet - ismertette a meteorológus.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 12. 08:25, vasárnap | Belföld
Stratégiai partnerséget kötött a 4iG Űr és Védelmi Zrt.-vel a Széchenyi István Egyetem
Stratégiai együttműködési megállapodást írt alá a 4iG Űr és Védelmi Zrt., valamint a győri Széchenyi István Egyetem Budapesten - közölte az egyetem az MTI-vel pénteken.
2025. Október 12. 08:21, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: a mai napon aláírásgyűjtést indítunk Brüsszel háborús tervei ellen
A mai napon aláírásgyűjtést indítunk Brüsszel háborús tervei ellen - írta Orbán Viktor miniszterelnök szombat reggeli Facebook bejegyzésében.
2025. Október 11. 08:36, szombat | Belföld
Leslie Mandoki – az 50 éves szabadságvágy ünneplése a Bajor Szabad Államban is
Leslie Mandoki megkapta a Bajor Szabad Államban a rangos és nagy nemzetközi visszhangot kiváltó Pro Meritis Scientiae et Litterarum díjat.