Hírek
2015. Augusztus 03. 06:59, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Országszerte intenzív esőzésekre figyelmeztet a meteorológiai szolgálat
Országszerte heves zivatarokra, felhőszakadásra figyelmeztet a meteorológiai szolgálat.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat hétfő hajnalban az MTI-hez eljuttatott veszélyjelzése szerint Baranya, Fejér, Komárom-Esztergom, Tolna és Veszprém megyére másodfokú figyelmeztetést adtak ki a felhőszakadás veszélye miatt. Ezekben a megyékben rövid idő alatt akár 50 milliméternél is több eső esett. Emellett viharos széllel, jégesővel kísért heves zivatarokra is számítani kell.
Az ország többi területén a felhőszakadás és a heves zivatarok veszélye miatt is elsőfokú figyelmeztetés van érvényben.
Átmeneti szünet után jellemzően déltől, kora délutántól ismét egyre több helyen alakulhatnak ki zivatarok. Egy-egy heves zivatar sem kizárt jégesővel (akár 2 centiméter átmérőjű, vagy annál nagyobb jégdarabokkal) és 80 kilométer/óra feletti széllökéssel.
Hétfőn a legmagasabb nappali hőmérséklet 27-33 Celsius-fok között alakul, a Tiszántúlon lesz a melegebb. Késő este 18-26 fokig hűl le a levegő.
A következő napokban melegszik a levegő. Keddre már a tartós hőség miatt másodfokú figyelmeztetéseket adtak ki több megyére és a fővárosra is.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 26. 12:00, csütörtök | Belföld
Karácsony Gergely: nemzetközi városfejlesztési díjat kapott Budapest
Budapest a világ egyik legrangosabb városfejlesztési elismerésének, a Lee Kuan Yew World City Prize 2026 díjazottjai közé került - közölte a főpolgármester szerdán a Facebook-oldalán.
2026. Március 26. 10:00, csütörtök | Belföld
Meteorológia: az ország nyugati felén másfél havi csapadék eshet péntek estig
Péntek estig az ország nyugati felén akár másfél havi csapadék is eshet - hívta fel a figyelmet a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán szerdán.
