Hírek
2017. December 07. 05:01, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Országos élelmiszergyűjtést indít a Magyar Vöröskereszt
Kétnapos élelmiszergyűjtést szervez a Magyar Vöröskereszt pénteken és szombaton országosan 111 Tesco hipermarketben, hogy az adománnyal a téli időszakban is segítse a nehéz helyzetben élőket.
A Vöröskereszt arra kéri az üzletláncban vásárlókat, hogy pénteken és szombaton gondoljon a rászorulókra is, és tegyen a kosarába eggyel több konzervet, száraztésztát, lisztet vagy édességet, mint amire szüksége van, és adja le az üzletekben lévő adománypontokon. A cél minimum 50 ezer kilogramm tartós élelmiszer összegyűjtése, amely mintegy 10 ezer családnak jelenthet segítséget - közölte a szervezet az MTI-vel.
A vásárlók által felajánlott élelmiszerekből a segélyszervezet mintegy 400 önkéntese állítja össze a családoknak szánt csomagokat.
A Magyar Vöröskereszt elindította 1359-es adományvonalát is, amelynek hívásával, vagy sms-küldéssel 250 forinttal segíthetik az akciót.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 26. 07:39, szerda | Belföld
Orbán Viktor: Magyarország nemzeti, jobboldali kormánya garantálja a békét, a stabil iparpolitikát és a stabil adórendszert
2025. November 26. 07:35, szerda | Belföld
Februárra eléri a pedagógusok átlagbére a diplomás átlagbér 80 százalékát
Február első hetére a kormány 100 százalékban teljesíti azon vállalását, hogy a pedagógusok átlagbére eléri a magyarországi diplomás átlagbér 80 százalékát
2025. November 26. 07:32, szerda | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: Magyarország olyan katonai erőt épít, amely lehetővé teszi az ország határainak fegyveres védelmét
2025. November 26. 07:30, szerda | Belföld
Magyar Péter: a Magyar Nemzeti Bank kimondta, hogy sem bennfentes kereskedelmet, sem piacbefolyásolást nem követtem el
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) kimondta, hogy a Tisza Párt elnöke sem bennfentes kereskedelmet, sem piacbefolyásolást nem követett el
