Városlista
2025. november 26, szerda - Virág

Hírek

2017. Január 14. 05:00, szombat | Belföld
Forrás: mti

Olaszországból származó füstölt lazacot vontak ki a forgalomból

Olaszországból származó füstölt lazacot vontak ki a forgalomból

Olaszországból származó füstölt lazacot vont ki a forgalomból a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) - közölte a Nébih pénteken az MTI-vel.

A tájékoztatás szerint a termék mikrobiális szennyezettsége - magas Listeria monocytogenes tartalma - súlyos élelmiszerbiztonsági veszélyt jelent.

Ezért az érintett tételt a Nébih azonnali hatállyal kivonta a forgalomból. A hatóság megkezdte továbbá az olasz előállítótól származó hasonló termékek mintavételét és vizsgálatát, amelyeket - elővigyázatosságból - a vizsgálatok lezárásáig szintén kivont a forgalomból.

A hivatal kéri, hogy aki vásárolt a 2385 tételszámú, ÍLAURI márkájú, Olaszországból származó termékből, amelynek fogyaszthatósági ideje 17/01/17, ne fogyassza el és vigye vissza a vásárlás helyére.

A Nébih a külföldi érintettség miatt az esetről - a RASFF gyorsriasztási rendszeren keresztül - értesíti az unió tagállamait is.

Az esetről és a liszteriózis betegséggel kapcsolatos tudnivalókról bővebb információk találhatók a Nébih honlapján - áll a közleményben.

Címkék: élelmiszer, kivonás, lazac

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 26. 07:35, szerda | Belföld

Februárra eléri a pedagógusok átlagbére a diplomás átlagbér 80 százalékát

Február első hetére a kormány 100 százalékban teljesíti azon vállalását, hogy a pedagógusok átlagbére eléri a magyarországi diplomás átlagbér 80 százalékát

2025. November 26. 07:30, szerda | Belföld

Magyar Péter: a Magyar Nemzeti Bank kimondta, hogy sem bennfentes kereskedelmet, sem piacbefolyásolást nem követtem el

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) kimondta, hogy a Tisza Párt elnöke sem bennfentes kereskedelmet, sem piacbefolyásolást nem követett el