Hírek
2025. Május 07. 06:00, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
NGM: a hazai üzemanyagárak jelentősen kedvezőbbek a szomszédos országok átlagánál
A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) legfrissebb adatai alapján Magyarországon az üzemanyagárak áprilisban is érdemben kedvezőbbek maradtak a szomszédos országok átlagánál
- hívta fel a figyelmet keddi közleményében a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM).
Az Európai Unió Weekly Oil Bulletin jelentése alapján a 95-ös oktánszámú benzin havi átlagára itthon 589 forint volt, ami 17 forinttal alacsonyabb a környező országokban mért 606 forintos átlagárnál.
A dízel üzemanyag esetében a 600 forintos magyar átlagár 13 forinttal volt kedvezőbb a szomszédos országok 613 forintos átlagáránál. Mindez jól mutatja, hogy a magyar üzemanyagárak nemcsak versenyképesek, hanem érzékelhetően alacsonyabbak is a szomszédos országokhoz képest - hangsúlyozta az NGM.
Kiemelték: a kormány célja, hogy a magyar családok és a hazai vállalkozások megfizethető áron vásárolhassanak üzemanyagot. Ennek érdekében folyamatosan figyelemmel kíséri a hazai és nemzetközi piaci trendeket, és szükség esetén intézkedéseket tesz annak érdekében, hogy az árak a lehető legkedvezőbb szinten maradjanak és a magyar embereknek ne kelljen többet fizetniük az üzemanyagért a szomszédos országok lakosságához képest.
A Nemzetgazdasági Minisztérium a KSH jelentése alapján megerősítette, hogy a magyar üzemanyagárak továbbra is versenyképesek maradtak, és az árkülönbség érdemben növekedett a szomszédos országokhoz képest.
A cél az, hogy a hazai piac stabilitásának és versenyképességének fenntartásával biztosítsák a magyar családok és vállalkozások számára a kedvező üzemanyagárakat. A kormány továbbra is bízik az üzemanyagkereskedőkkel való konstruktív együttműködésben a stabil és versenyképes árak megőrzése érdekében - szögezte le az NGM.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 03. 07:19, hétfő | Belföld
Forsthoffer Ágnes egyeztetésre hívja a kormány és a parlamenti pártok vezetőit
2026. Augusztus 03. 06:00, hétfő | Belföld
Hétvégéig marad a forróság, enyhülés szombattól jöhet
Hétvégéig marad a forróság, néhány Celsius-fokos enyhülés csak szombattól jöhet - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
2026. Augusztus 03. 06:00, hétfő | Belföld
Kapitány István: 700 megawattal kevesebbet fogyasztottak a csúcsidőszakban a magyarok
Vasárnap este 19 órakor, a csúcsidőszakban 5700 megawatt volt az ország terhelése a tervezett 6400 helyett, így 700 megawattal fogyasztottak kevesebbet a magyarok - jelentette be a miniszter a Facebook-oldalán.
2026. Augusztus 02. 13:00, vasárnap | Belföld
Hőség - Gajdos László: érezhetően csökkent a vízfogyasztás Szentendrén a takarékossági felhívás nyomán
Érezhetően csökkent a vízfogyasztás Szentendrén, ezen belül is Pismány városrészben az önkéntes víztakarékosságra felszólító felhívás nyomán, ugyanakkor továbbra is érvényben marad a harmadfokú vízhasználati korlátozás
