Városlista
2026. július 3, péntek - Kornél

Hírek

2019. Október 12. 13:17, szombat | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Népszerű úti cél volt Magyarország a nyár végén is

Népszerű úti cél volt Magyarország a nyár végén is

Népszerű úti cél volt Magyarország augusztusban is, tovább nőtt a vendégforgalom a hazai szálláshelyeken - közölte a Magyar Turisztikai Ügynökség szombaton az MTI-vel.

A közleményben felidézték a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) jelentését, amely szerint augusztusban a vendégek száma 2,9 százalékkal, míg az eltöltött vendégéjszakáké 1,6 százalékkal nőtt az előző év azonos hónapjához képest. A kereskedelmi szálláshelyek összes bruttó árbevétele 8,7 százalékkal, ezen belül a szállásdíjakból származó árbevétel 9,7 százalékkal emelkedett.

A turisztikai ügynökség szerint a belföldi turizmust nagymértékben elősegítette a SZÉP-kártyák használata; az év első nyolc hónapjában közel 21 milliárd forintot költöttek a kártyák használatával, ami 36 százalékos emelkedés 2018 azonos időszakához képest. A magyar turizmus továbbra is jól teljesít, versenyképességét a szálláshelyszolgáltatási szektor digitalizációja is tovább erősíti - áll a közleményben.

A júliustól folyamatosan bevezetésre kerülő turisztikai adatszolgáltató központnak köszönhetően 2020-tól már valós időben, a teljes szektorra vonatkozóan lesznek láthatók a turisztikai mutatószámok, mindemellett pedig a jövő januártól életbe lépő szálláshelyi áfacsökkentés is hozzájárul a jelenlegi ágazati növekedés megtartásához és további növeléséhez - tették hozzá.

A közleményben felidézik, hogy az év első nyolc hónapjában a vendégek száma elérte a 8,8 milliót Magyarországon, ami egy százalékos növekedés 2018 azonos időszakához képest.

Idén az első nyolc hónapban a legnagyobb tíz küldő piac közül hétnél nőtt a vendégéjszakák száma. A legnagyobb növekedés Romániából (8,3 százalék) és az Amerikai Egyesült Államokból (3,3 százalék) érkezők vendégéjszakái esetében volt megfigyelhető. Növekedett az Egyesült Királyságból (3,0 százalék), Oroszországból (2,6 százalék), Szlovákiából (2,5 százalék), ehországból (1,1 százalék) és Lengyelországból (0,7 százalék) érkező vendégforgalomban is.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 03. 07:28, péntek | Belföld

Magyar Péter: az iskolakezdési támogatás első részletét augusztus végéig utalják

Az iskolakezdési támogatás első részletét, 50 ezer forintot augusztus 24-ig utalja a Magyar Államkincstár - közölte a miniszterelnök csütörtökön a Facebook-oldalán közzétett videójában.

2026. Július 02. 13:00, csütörtök | Belföld

Kármán András: már elérhető a 2027-es költségvetés tervezésének tájékoztatója

A 2027-es költségvetés tervezéséhez kapcsolódó tájékoztató már elérhető.

2026. Július 02. 09:00, csütörtök | Belföld

Velkey György László: Szijjártó Péter kétmilliárd forintért bérelt magánrepülőgépeket tavaly

Szijjártó Péter volt külügyminiszter tavaly több mint kétmilliárd forint értékben bérelt magánrepülőgépeket \"a magyar adófizetők pénzéből\" - írta a Külügyminisztérium parlamenti államtitkára szerdán a Facebook-oldalán.

2026. Július 02. 06:46, csütörtök | Belföld

Katasztrófavédelem: nyugaton és keleten is vihar okozott károkat

Az ország nyugati és keleti felén is károkat okozott a vihar szerda délután, Győr-Moson-Sopron, Vas, Zala, valamint Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében sok helyen kérik a tűzoltók segítségét