Hírek
2017. Október 01. 05:01, vasárnap |
Belföld
Forrás: police.hu
Nem válogatott – 300 kilós disznót és ékszereket lopott
A rendőrök vádemelési javaslattal fejezték be a nyomozást azzal a férfival szemben, aki a megalapozott gyanú szerint több ingatlanba is betört Hajdúdorogon.
Egy férfi tett bejelentést a rendőrségre május 14-án 8 óra körül arról, hogy hajdúdorogi ingatlanjának udvaráról ellopták a 300 kilogrammos sertését. A rendőrök a helyszínre mentek, ahol adatgyűjtést és tanúkutatást végeztek, amelynek eredményeként azonosították a bűncselekmény feltételezett elkövetőjét. Az egyenruhások L. Ferencet elfogták és előállították a Hajdúböszörményi Rendőrkapitányságra, ahol nyomozók gyanúsítottként kihallgatták. A 32 éves férfi beismerő vallomást tett. A gyanúsított elmondta, hogy az állatot eladta egy hajdúböszörményi ismerősének, B. Zoltánnak, aki tudta, hogy a sertés lopásból származik.
A nyomozás adatai szerint L. Ferenc korábban öt másik hajdúdorogi házba is betört, ahonnan ékszereket és más értéktárgyakat vitt el.
A Hajdúböszörményi Rendőrkapitányság az L. Ferenccel szemben lopás bűntett, míg az 59 éves B. Zoltánnal szemben orgazdaság vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folytatott nyomozást befejezte és az ügyben keletkezett iratokat a napokban megküldte a járási ügyészség részére.

Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 12. 09:00, kedd | Belföld
OGY - Gajdos László: a szennyező cégek Európa legnagyobb bírságára számíthatnak
2026. Május 12. 07:33, kedd | Belföld
Megalakult az új Országgyűlés – az IPOSZ szerint a kkv-kat érintő döntéseknél nagyobb szerepet kell kapniuk az érdekképviseleteknek
Az áprilisban megválasztott képviselők ünnepélyes eskütételével szombaton megalakult az új Országgyűlés.
2026. Május 12. 07:14, kedd | Belföld
Korrupció miatt őrizetbe vettek egy volt országgyűlési képviselőt
Őrizetbe vett az ügyészség egy volt országgyűlési képviselőt korrupció és fiktív foglalkoztatás gyanúja miatt hétfőn - tájékoztatta a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) az MTI-t.
2026. Május 12. 07:10, kedd | Belföld
Eltörölné a kancellári rendszert a leendő oktatási miniszter
Átvilágítják a tankerületeket és az igazgatókat, felülvizsgálják a Nemzeti Alaptantervet.
