Hírek
2013. Január 11. 05:00, péntek |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Nem lesz 13. havi nyugdíj, de pluszpénzt kaphatnak a nyugdíjasok
A Magyar Nemzet információi szerint nem lesz 13. havi nyugdíj. A lap a kormány terveit ismerő forrásra hivatkozva azt írja, hogy a kabinet a nyugdíjak reálértékének megőrzésére tett ígéretet, és ezt meg is tartotta, de az is elképzelhető, hogy ennél többre is futja majd, vagyis amennyiben a gazdaság állapota ezt lehetővé teszi, egyszeri kompenzációt kaphatnak év végén a nyugdíjasok.
Azt azonban határozottan cáfolta a forrás, hogy ezzel a 13. havi nyugdíj rendszerét állítanák vissza. A meg nem nevezett forrás mindezt azután közölte, hogy az Index azt írta, a kormány a 13. havi nyugdíj újbóli bevezetését fontolgatja. Az internetes lap szerint a 13. havi nyugdíj újbóli bevezetése abban térhet el az MSZP által korábban alkalmazott rendszertől, hogy nem pénzben, hanem a mostani állami kafetériaelemek valamelyikén, például Szép-kártyán vagy Erzsébet-utalványon keresztül kapnák meg a nyugdíjasok.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 05. 11:00, vasárnap | Belföld
Évi 7 millió forinttal is többet kereshetnek a diplomások az érettségizettek átlagkeresetéhez képest
2026. Április 05. 09:18, vasárnap | Belföld
Erdő Péter: húsvét az egész életünket mássá teszi
Húsvét az egész életünket mássá teszi, segít, hogy boldogok legyünk. A mi feladatunk pedig az, hogy elmondjuk ezt a titkot a világnak - hangsúlyozta Erdő Péter húsvétkor.
2026. Április 04. 15:00, szombat | Belföld
Több mint harminc vasútállomás újul meg az országban
Az állomásfelújítási program részeként 14 vármegyében több, mint harminc állomás és vasúti megállóhely újul meg, mintegy 15 milliárd forint értékben, a MÁV-csoport és a Magyar Falu Program forrásaiból
2026. Április 04. 14:00, szombat | Belföld
Nézőpont: Fidesz-többség marad a következő országgyűlésben is
A kormányközeli kutatóintézet szerint marad a Fidesz többség.
