Hírek
2012. Január 17. 14:21, kedd |
Belföld
Forrás: mno.hu / MTI
Nem jött lendületbe az autópiac
Tavaly sem jött lendületbe az uniós autópiac: 2011-ben már negyedik éve csökkentek az európai gyártók autóeladásai az előző évekhez képest az európai ágazati szövetség, az ACEA nyilvánosságra hozott adatai szerint.
Az értékesítés 1,7 százalékkal, 13,11 millió darabra csökkent, miközben a legnagyobb európai gazdaság, a német az általános piaci irányzattal szemben 8,8 százalékos emelkedést ért el 2010-hez képest.
Az euróövezeti adósságválság és a növekvő munkanélküliség miatt a legtöbb uniós államban csökkent az autópiaci kereslet: a nagy uniós gazdaságok közül Olaszországban 10,9, Nagy-Britanniában 4,4, Franciaországban 2,1 százalékkal. A legnagyobb visszaesés Spanyolországban mutatkozott, 17,7 százalék 2010-hez képest. Ugyanakkor Bulgáriában és a balti államokban bővültek az eladások.
MTI
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 14. 07:17, kedd | Belföld
Választás 2026 - Az államfő egyeztetésre hívta az Országgyűlésbe jutó pártok vezetőit
Sulyok Tamás köztársasági elnök személyes egyeztetésre hívta az Országgyűlésbe jutó pártok vezetőit a szerdai napra - tette közzé az államfő hétfői Facebook-bejegyzésében.
2026. Április 13. 16:06, hétfő | Belföld
Magyar Péter: a magyar emberek történelmet írtak
Magyarország és a magyar emberek történelmet írtak, a Tisza Párt óriási felhatalmazást kapott, ami óriási felelősséget jelent
2026. Április 13. 09:16, hétfő | Belföld
Kilőtt a forint a választási eredmény hírére
Négy éve nem volt ilyen erős a magyar fizetőeszköz.
2026. Április 13. 07:08, hétfő | Belföld
Választás 2026 – 96,89 százalékos feldolgozottság - Tisza kétharmad
Az országos listákra leadott szavazatok 96,89 százalékos feldolgozottságánál a pártlistákra leadott szavazatok száma a következő a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint:
