Hírek
2012. Május 31. 14:11, csütörtök |
Belföld
Forrás: mno.hu / MTI
Nem jelentett veszélyt az aszteroida
Nem jelentett veszélyt a Földre az a kis aszteroida, amely kedden 14 403 kilométerre suhant el bolygónk mellett.
A mindössze 4,88 méter átmérőjű kisbolygót hétfőn észlelte először az amerikai űrkutatási ügynökség aszteroidafigyelő szolgálata, amelyet a NASA bolygókutató részlege, a Jet Propulsion Laboratory (JPL) mellett működő, földközeli objektumokkal foglalkozó program keretében hozták létre. A kaliforniai Pasadenában tevékenykedő részleg csillagászai folyamatosan pásztázzák az égboltot a nagyobb, és így a Földre potenciális veszélyt jelentő égitestek után kutatva.
A JPL közlése szerint a 2012 KT42 katalógusjelű aszteroida volt a „rangsorban” a hatodik legkisebb távolságban elsuhanó kisbolygó. Hétfőn a NASA kutatói egy másik kisbolygót is észleltek: a 21 méter átmérőjű űrvándor 51 497 kilométerre közelítette meg a Földet.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 27. 07:10, szerda | Belföld
OGY - Magyar Péter: közös jelszavunk az önmérséklet
Amikor az ország bajban van, legyen a közös jelszavunk az önmérséklet! - mondta Magyar Péter miniszterelnök kedden az Országgyűlésben napirend előtt.
2026. Május 26. 10:00, kedd | Belföld
Mol: zavartalan a hazai kerozinellátás, biztosított a repülőterek működése
A magyarországi repülőgépüzemanyag-ellátás stabil és zavartalan - reagált a Mol a sajtóban megjelent légi közlekedést és a kerozinellátást érintő hírekre hétfőn.
2026. Május 26. 07:34, kedd | Belföld
Kelenföldi mozdonytűz - Mávinform: megindult a forgalom a Kelenföldet érintő vonalakon
Megindulhatott a forgalom a Kelenföldet érintő vonalakon, miután elvontatták a korábban kigyulladt és fennakadásokat okozó mozdonyt - közölte a Mávinform hétfő este a honlapján.
