Hírek

2012. Április 07. 17:36, szombat | Helyi sport
Forrás: mti.hu

Nem hagyott esélyt ellenfelének a VESC

A Veszprémi Egyetem csapata hazai környezetben három játszmában nyert a Palota ellen a női röplabda NB I alsóházi rájátszásának pénteki mérkőzésén.

Rájátszás a 9-13. helyért, a 10. fordulóból előrehozott mérkőzés:
Veszprémi Egyetemi SC-Palota RSC 3-0 (22, 17, 20)

Frissen kezdett a Veszprém, koncentráltan, sok mozgással hozták a pontokat a hazaiak (6:4, 10:7), a lendület azonban elfogyott. A vendégek egyenlítettek (15:15), majd fordítottak. 17:20-nál a hazai időkérést követően sikerült egalizálni (21:21), majd behúzni az első játszmát (1:0).

A második játékrészben folytatódott a VESC lendülete (6:2, 11:7). A magabiztos játéknak, gyors ütéseknek köszönhetően kilenc ponttal sikerült ellépnie a bakonyi együttesnek. 20:12-nél kisebb hullámvölgybe kerültek a hazaiak, így 20:17-re felzárkózott a Palota. A VESC ekkor megrázta magát, s végül 25:17-re nyert (2:0).

A harmadik játszmában nagy ellenállást nem mutattak a reményvesztett vendégek (12:4, 20:13), becsületpontokkal ugyan kissé felzárkóztak, ám a hazaiak már nem adtak esélyt ellenfelüknek (25:20, 3:0).

― Gratulálok a csapatnak, fegyelmezetten játszottunk. Nagyon kellett ez a győzelem a folytatáshoz ― vélekedett Katona Péter, a Veszprém edzője.

Ezek érdekelhetnek még

2024. Május 12. 09:01, vasárnap | Sport

Tour de Hongrie - Eisenkrammer: ilyen sportélményben még nem volt részem magyar körversenyen

Eisenkrammer Károly számára élete legkülönlegesebb sportélményét nyújtja eddig a Tour de Hongrie országúti körverseny.

2024. Május 12. 08:59, vasárnap | Életmód

Kálid Artúr kapta a Szabadtéri Színházak Szövetségének díját

A Szabadtéri Színházak Szövetsége Kálid Artúr színművésznek ítélte oda idén a Gedeon József Amfiteátrum-díjat:

2024. Május 12. 08:59, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

2024. Május 12. 08:57, vasárnap | Sport

Meglepetésre kikapott Miskolcon a Fradi

A Diósgyőr 2-0-ra legyőzte otthon a bajnok Ferencvárost a labdarúgó OTP Bank Liga 32. fordulójában.