Hírek
2023. Október 09. 11:22, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
NAV: 1,3 millió forintnyi bírságot kapott két román férfi túlsúlyos kisteherautók miatt
A pénzügyőrök két román rendszámú, túlsúlyos kisteherautót állítottak meg a Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei Cigándon, a sofőröket összesen 1,3 millió forint bírságra büntették - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal.
A közlemény szerint Lengyelországból tartott Romániába az a két furgon, amelyek súlya a megengedett 3,5 tonna helyett több mint 10, illetve 13 tonna volt, azaz az egyik 7320 kilogramm, míg a másik több mint 9000 kilogramm túlsúllyal közlekedett.
A pénzügyőrök közigazgatási eljárást indítottak a két szabálytalankodóval szemben, akiknek 1,3 millió forint bírságot kell fizetniük.
Felhívták a figyelmet arra, hogy a jogszabályok szigorítása értelmében szeptember 1-jétől akár több mint félmillió forintos bírságot is kiszabhatnak a hatóságok a túlsúlyos és túlméretes járművekre. A túlpakolt jármű a hirtelen fellépő fizikai hatások során kiszámíthatatlanul reagál, ezért nemcsak a sofőrt, hanem a közlekedésben részt vevőket is veszélyezteti - írták.
Fotó: NAV
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 17. 15:00, péntek | Belföld
Havasi Bertalan: nincs tervben, hogy Orbán Viktor találkozzon az amerikai elnökkel
Annak kapán közölte Havasi Bertalan ezt, hogy Németh Zsolt, a Fidesz frakcióvezető-helyettese ezzel ellentétesen nyilatkozott.
2026. Július 17. 15:00, péntek | Belföld
Nagy Ervin feljelentést tesz a KMTG által kifizetett jogdíjak ügyében
2026. Július 17. 14:00, péntek | Belföld
Tanács Zoltán: feljelentést tettünk a Kréta-rendszer ügyében
Az oktatásban és a közigazgatásban használt szoftverek ügyében tett feljelentésről számolt be a tudományos és technológiai miniszter csütörtökön Budapesten, a kormányszóvivői tájékoztatón.
2026. Július 17. 10:00, péntek | Belföld
MTVA: új műsorstruktúrával várja a nézőket szombattól az M1 csatorna
Új műsorstruktúrával várja nézőit szombattól az M1 csatorna - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája csütörtökön az MTI-vel.
