Városlista
2025. augusztus 22, péntek - Menyhért

Hírek

2012. Április 22. 08:01, vasárnap | Helyi
Forrás: VMMI

Mit is szeretnénk május éjszakáján?

Mit is szeretnénk május éjszakáján?

Kultúrtörténeti kalandozások a májusfa körül a Laczkó Dezső megyei múzeumban.

A színes szalagokkal díszített májusfa ma is közönséges látványnak számít, de vajon tudjuk-e honnan ered és hányféle változatban él ez a szokás világszerte?

Mi köze az egyiptomi Ozirisz istennek a lánykéréshez, a sör-virsli majálisnak a Walpurgis-éjhez? Hogyan válhatott a zöldágazás szokása az agrármágia eszközévé és ugyanakkor különböző politikai törekvések jelképévé?

A Laczkó Dezső Múzeum következőelőadása a májusfaállítás és a majális kérdéskörét járja körül, a magyar és európai népszokások rendszerébe illesztve.

Az előadás2012. május 26.-án délután fél öttől hallgatható meg,Schleicher Veronika néprajzkutató tolmácsolásában.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi

95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba

Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba

2025. Augusztus 21. 17:17, csütörtök | PR

Feltöltődés testnek és léleknek: Cozombolis Péter a Szigetvári Gyógyfürdőben

A Szigetvári Gyógyfürdő ismét a figyelem középpontjába került

2025. Augusztus 21. 08:05, csütörtök | Belföld

Ilyen volt az augusztus 20-i tűzijáték

2025. Augusztus 21. 08:04, csütörtök | Életmód

Farkas Bertalan és Kapu Tibor kapta a Magyar Szent István Rendet

Farkas Bertalan és Kapu Tibor kutatóűrhajósok vehették át a Magyar Szent István Rend kitüntetést az augusztus 20-i állami ünnepen Sulyok Tamás köztársasági elnöktől a Sándor-palotában.