Hírek
2025. Október 30. 07:34, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Miniszteri biztos: országszerte folyik a vasútállomások felújítása
A MÁV Csoport saját forrásból országszerte 21 helyszínen felújítja a meglévő vasúti állomásai épületeit, a Magyar Falu Program részeként pedig további 11 vasúti megállóhelyen vadonatúj kisméretű, hűtött-fűtött váróhelyiséggel rendelkező, könnyűszerkezetes épületet készít - jelentette be Tasó László, az Észak-keleti Magyarország közúti és vasúti közlekedésének fejlesztéséért felelős miniszteri biztos szerdán, a felújítás alatt lévő balmazújvárosi vasútállomás épülete előtt.
Tasó László beszédében méltatta az idén kezdődött országos kiterjedésű, 14 vármegyében zajló, mintegy 15 milliárd forint értékű felújítások jelentőségét.
Ismertetése szerint a balmazújvárosi állomás felújításának nettó 385 millió forintos beruházása keretében megújul az épület homlokzata, elvégzik a tetőfedést, a bádogos szerkezetek és nyílászárók cseréjét, az utasváró és a vizesblokk felújítását, az akadálymentesítést. Felújítják az épület körül a térburkolatot is.
A kivitelezés augusztus 18-án kezdődött el, és várhatóan 2026. március végére fejeződik be
- tájékoztatott, megjegyezve, hogy a munkálatok miatt ideiglenes jegykiadóhelyet és várótermet alakítottak ki.
A miniszteri biztos ismertette, hogy más Hajdú-Bihar vármegyei településeken - Nyíradonyban, Berettyóújfaluban, Sárrétudvariban, Szerepen - is felújítják az állomásépületeket.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 14. 07:32, péntek | Belföld
Február 28-ig meghosszabbítják és további 14 termékre kiterjeszti az árréscsökkentést
A kormány nem a profithajhász multik, hanem a magyar emberek pártján áll, ezért folytatja a harcot az indokolatlan áremelésekkel szemben.
2025. November 14. 07:30, péntek | Belföld
Gulyás Gergely: a kormány döntött a 14. havi nyugdíj bevezetéséről
A kormány döntött a 14. havi nyugdíj bevezetéséről, amely részletekben történik majd - jelentette ki a Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön Budapesten, a Kormányinfón.
2025. November 13. 07:30, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: a Mercedes létrehozza az első magyarországi kutatás-fejlesztési központját
2025. November 13. 07:27, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a kormánynak kötelessége mindenben támogatni a nevelőszülőket és rajtuk keresztül a gyermekeket is
A kormánynak kötelessége mindenben támogatni a nevelőszülőket és rajtuk keresztül a nevelőszülőkre szoruló gyermekeket is - mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook oldalára feltöltött videóban szerda este.
