Hírek
2015. Január 20. 06:00, kedd |
Belföld
Forrás: onlinejogsebesz.hu
Mi kell ahhoz, hogy valaki közös képviselő legyen?
Milyen feltételekkel látható el egy társasház közös képviselete? Erre a kérdésre is válaszolnak az onlinejogsebesz.hu szakértői. Ne feledje, joga van kérdezni!
Kérdés:
Tisztelt Jogsebész!
Szeretném megkérdezni, hogy egy 12 lakásos társasház közös képviseletét milyen feltételekkel láthatja el valaki, azaz mi szükséges ahhoz, hogy valaki közös képviselő legyen egy ilyen házban? Szükséges valami képesítés, tulajdonosnak kell lenni stb.? Köszönöm válaszát!
2014. 11. 12.
Válasz:
Tisztelt Kérdező!
Közös képviselő lehet bármely magánszemély, aki nem üzletszerűen végez közös képviseletet. Ha a magánszemély üzletszerűen végez társasházkezelői tevékenységet, akkor társasház-kezelői szakképesítéssel kell rendelkeznie. Amennyiben gazdálkodó szervezet végzi a tevékenységet, akkor legalább 1 tagjának vagy alkalmazottjának kell a megfelelő szakképesítéssel rendelkeznie. Ezen túlmenően nem lehet közös képviselő,
a) aki büntetett előéletű,
b) aki ilyen tevékenység folytatását kizáró foglalkozástól eltiltás hatálya alatt áll,
c) az a természetes személy vagy gazdálkodó szervezet, aki, illetőleg amely ilyen tevékenységével összefüggően keletkezett, jogerősen megállapított fizetési kötelezettségének nem tett eleget,
d) üzletszerűen végzett társasház-kezelői, ingatlankezelői tevékenység esetén az, aki nem rendelkezik az e törvényben meghatározott szakképesítéssel és nem tesz eleget az e törvény szerinti nyilvántartásba vételre vonatkozó bejelentési kötelezettségének.
A problémára nem kizárólag az általunk megírt válasz lehet a követendő példa, elképzelhető, hogy létezik más megoldás, a kérdés más nézőpontból való megközelítése.
A fenti témáról további kérdéseket olvashat, illetve kérdéseket tehet fel oldalunkon, a www.onlinejogsebesz.hu weboldalon.
Ne feledje, joga van kérdezni!
Tisztelettel:
dr. Lendvai Zsuzsa ügyvéd
onlinejogsebesz.hu
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 29. 09:02, hétfő | Belföld
Hőség - Meteorológia: hétfőn nagyon erős UV-B-sugárzás várható
Hétfőn figyelmeztetési kritériumot meghaladó, nagyon erős UV-B-sugárzás várható országszerte - közölte a HungaroMet Nonprofit Zrt. vasárnap az MTI-vel.
2026. Június 28. 19:03, vasárnap | Belföld
Hőség - Magyar Péter: a kormány a közszférában otthoni munkavégzést rendel el hétfőtől
A kormány a közszférában otthoni munkavégzést rendel el hétfőtől, és erre kér minden munkáltatót - közölte Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán vasárnap délután.
2026. Június 28. 16:42, vasárnap | Belföld
Július 1-től lép hatályba a 3 eurós uniós vámszabály
Július 1-jétől Magyarországon is érvényesek az új uniós vámszabályok: az EU-n kívüli webáruházból rendelt, 150 euró alatti értékű csomagokban lévő áruféleségek után 3 eurós vámot kell fizetni
2026. Június 28. 11:49, vasárnap | Belföld
Kapitány István: Magyarország részese az európai energiatárolásról szóló megállapodásnak
Magyarország részesévé vált annak a háromoldalú megállapodásnak, amely 22 uniós tagállam, több európai uniós intézmény és iparági szereplők részvételével jött létre az energiatárolás európai kiépítésének felgyorsítására
